Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 14:58

Romové podali na starostu Čunka a jeho kolegy trestní oznámení
15-11-2006  Zdeňka Kuchyňová


Vsetínští Romové, kteří skončili po vystěhování z města ve třech malých obcích na Jesenicku, podali na vedení vsetínské radnice trestní oznámení, řekl ČTK jednatel sdružení Roma Vidnava Václav Zástěra. Starostu a senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) s jeho spolupracovníky viní z pěti trestných činů. Podle sdružení se pod trestní oznámení podepsali zástupci všech rodin, které se na Jesenicku ocitly.

Podle zástupců sdružení Roma Vidnava, kteří těmto lidem pomáhají v nouzi, podepsali Romové kupní smlouvy na rozpadlé nemovitosti pod nátlakem. To Čunek již dříve popřel. "To určitě popírám. Já jsem mnohdy jednal s celou skupinou, u smluv jsem v zásadě ani nebyl, tam byli mí pracovníci. Já se toho nebojím," řekl ČTK Čunek.

Na Jesenicku se ocitly v polovině října tři romské rodiny, s nimiž měla vsetínská radnice problémy při placení nájemného v pavlačovém domě v centru města. Vsetínská radnice jim tam zakoupila přes realitní kancelář staré domy, které mají městu Romové 20 let splácet. Podobným způsobem se ocitly v Olomouckém kraji také romské rodiny na Prostějovsku v Čechách pod Kosířem a v Dřevnovicích. Zatímco část veřejnosti kritizuje starostu za kontroverzní rozhodnutí, vsetínští občané organizují petici na jeho podporu.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/21220
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003