Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.10.2023 13:05

Světový romský festival Khamoro začíná již příští pondělí
15-05-2006  


Skupina Puerto Flamenco ze Španělska Osmý ročník světového romského festivalu Khamoro bude zahájen již příští pondělí 22. května v pražském Jazz Clubu Reduta. V týdnu od 22. - 27. května nabídne bohatý program koncertů tradiční hudby, jazzu, promítání filmů, vernisáž fotografií, nebude chybět ani tradiční galakoncert a defilé v centru Prahy. Vše již tradičně v Roxy, v Redutě a Lucerně.

Za silnou stránku letošního festivalu považují organizátoři jazzovou sekci. Producentka festivalu Jelena Silajžić uvedla: "Letos v pražské Redutě vystoupí špičkoví jazzoví umělci - Trio Johnny Rosenberg z Nizozemí, Harri Stojka z Rakouska a Angelo Debarre z Francie. Jsme hrdí, že přijali naše pozvání a vystoupí v rámci Khamora

Festivalu se zúčastní umělci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Ruska, Rumunska, USA, Francie, Makedonie, Rakouska Španělska a Nizozemí.

Program zahrnuje i mezinárodní seminář, který se letos koná na počest Mileny Hübschmannové v prostorách HAMU, a jeho tématem bude romský jazyk, romská literatura a romistika.

Organizátory festivalu jsou občanské sdružení Slovo 21 a Studio Production Saga. Khamoro 2006 zaštítil Jiří Paroubek, předseda vlády ČR.

Jedním z nejvýznamnějších partnerů festivalu Khamoro 2006 je společnost ČEZ. Projekt je realizován za podpory Vlády ČR prostřednictvím Ministerstva kultury ČR. Spolupořadatelem festivalu je Hlavní město Praha. Hlavním mediálním partnerem festivalu je Česká televize. Dalšími mediálními partnery jsou Český rozhlas a romský měsíčník Romano Vodi. Projekt mediálně podpořilo Rádio 1 a Rádio Rota.

Vstupenky v předprodeji sítě TicketPro.

Program a podrobné informace o účinkujících najdete na stránkách www.khamoro.cz.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/20989
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003