Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 28.09.2023 13:16

V Kladně otevřeli kontaktní centrum společnosti Člověk v tísni
12-05-2005  ČTK


Nové kontaktní místo společnosti Člověk v tísni funguje od dnešního dne ve Fibichově ulici v Kladně. Zájemcům zde bezplatně poskytnou právní pomoc, pomohou při jednání na úřadech nebo poradí s domácí přípravou dětí a jejich docházkou na vyučování. ČTK to řekla koordinátorka kladenského centra Petra Sedláčková.

Navštívit centrum mohou lidé v pondělí a v úterý od 10:00 do 16:00, ve stejný čas v pátek zde nabízejí právní poradenství.

V kladenském centru Člověka v tísni budou působit tři terénní sociální pracovníci a právník, který poskytuje konzultace přímo v rodinách klientů. Soustředí se zejména na klienty z ulic Velvarská a Rakovnická a lokality Masokombinát, kde žijí sociálně slabí lidé, převážně Romové. Centrum je k dispozici i pro klienty z okolních obcí.

Lidé žijící v sociálně odloučených lokalitách mají podle Sedláčkové na všech místech v České republice podobné problémy. Nejčastěji se potýkají s dluhy, špatnou docházkou dětí do školy, drogami a trestnými činy mladistvých. Liší se ale místní sociální síť a úroveň spolupráce pracovníků Člověka v tísni s radnicemi.

Společnosti Člověk v tísni má 25 profesionálních terénních pracovníků, kteří působí ve 12 obcích v celé České republice. V loňském roce poskytli 4500 konzultací. Terénní činnost společnosti je ze 70 procent hrazena dotacemi ministerstva práce a sociálních věcí, z 30 procent z fondů Evropské unie.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/20603
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003