Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.11.2023 00:53

Nejkrásnější romskou dívkou se stala Sandra Ferková z Prahy
11-02-2005  ČTK


Nejkrásnější romskou dívkou Miss Gypsy se dnes v pražském Kongresovém centru stala sedmnáctiletá studentka z pražského Žižkova Sandra Ferková. Porotu i obecenstvo si získala zpěvem a příjemným vystupováním. Se slzami štěstí přijala druhé místo dvacetiletá Marcela Faková z Frýdku - Místku, která patřila mezi nejstarší soutěžící. Třetí místo si ze soutěže odnesla Nicol Gáborová z Bohumína.

Ferková, která se učí na prodavačku, chce své vítězství oslavit s rodinou a kamarádkami, prozradila krátce po svém vítězství novinářům. Do soutěže nevstupovala s příliš velkými ambicemi, ale nervózní byla jen na začátku svého vystoupení před početným publikem. Soutěž a příprava na ni byla podle jejích slov velice náročná. "Jsem ze všeho unavená, jako nikdy," řekla.

Ráda by se v budoucnu věnovala zpěvu. Stejně jako většina jejích soupeřek si jej vybrala pro svou volnou disciplínu a diváci její hlas ocenili mohutným potleskem. Byla by ráda, kdyby jí vítězství v této soutěži přineslo nějakou zajímavou nabídku například z oblasti modelingu. Sama si ale netroufá přihlásit se do klasické soutěže miss. Myslí si totiž, že by neměla moc velkou šanci na úspěch. Jedním z důvodů je její menší výška.

Ferková a jejích osm soupeřek dnes večer absolvovaly tři soutěžní disciplíny, pro volnou zvolily zpěv nebo tanec. Místo promenády v plavkách předvedly neméně zajímavý tanec se šátkem. Na závěr se prošly ve společenských šatech a prozradily, jaký je jejich sen. Většina z nich si přála být šťastná, mít rodinu a hodného muže.

Vítězka soutěže prostřednictvím novinářů všem ostatním romským dívkám vzkázala, že by se neměly bát něco dokázat, protože v sobě něco určitě mají.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/20370
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003