Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.10.2023 14:43

Právo: Romskému klubu odpustili zastupitelé Chebu nájemné
28-12-2004  ČTK


Romskému sportovnímu klubu, který má od chebské radnice pronajaty prostory v bývalých kasárnách na Zlatém vrchu, odpustili zastupitelé dluh za nájemné. Část zastupitelů ale se vstřícným postupem nesouhlasí, píše v dnešním regionálním vydání deník Právo.

Pro odpuštění 120.000 korun za nájemné nebyli opoziční komunisté. "Vypadá to, že se nájemci spoléhají jen na dotace a sami nemají v plánu investovat," uvedl komunistický zastupitel Václav Černý. Podle místostarosty Pavla Vanouška ale nájemci přeci jen odvedli kus práce.

"Iniciativa tady je, prostory třeba vyklidili," řekl Vanoušek s tím, že město nechalo na nevyužívaném objektu opravit střechu a zprovoznit topení. "Kdybychom trvali na uhrazení nájmu, byl by to zřejmě konec celého projektu," dodal Vanoušek.

Klíče od bývalého stravovacího objektu převzali zástupci Romského sportovního klubu letos v srpnu. S úpravami chtějí být hotovi do jara příštího roku. V centru, které bude přístupné nejen Romům, by podle jejich plánů měla být počítačová učebna, hudební zkušebna a později i mateřská škola či ubytovna pro ohrožené ženy s dětmi.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/20285
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003