Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 12.08.2022 18:06

Národnostní menšiny i profesní skupiny se sejdou u sportu i hudby
12-08-2004  ČTK


Romové, Vietnamci, ale i lidé se zdravotním postižením se setkají v sobotu v Kozlovicích na Přerovsku na akci Den soužití aneb Kdo si hraje, nezlobí. Její návštěvníci mohou sledovat nejprve fotbalový turnaj mužstev složených ze zástupců profesních či národnostních skupin a poté přihlížet i jejich kulturním vystoupením. Akci pořádá občanské sdružení Kappa Help ve spolupráci s přerovskou radnicí.

"Chtěli bychom trochu pomoci tomu, abychom se my, větší i malé skupiny a vrstvy obyvatelstva našeho regionu, neformálně setkaly a vzájemně lépe poznaly. Aby každý z nás získal možnost neformálního poznání, nadhledu a osobnějších informací o jiných svých spoluobčanech, kteří jsou občas 'nějací divní' nějakou svou odlišností," řekl dnes ČTK předseda občanského sdružení Kappa Help Jan Polanský.

Stěžejní sportovní částí programu je turnajové klání v malé kopané. Své síly změří 15 družstev, vedle Romů, Vietnamců či příslušníků národů bývalé Jugoslávie i policisté, vojáci či hasiči.

Vzájemné poznávání se však uskuteční i na poli kultury a zábavy. "Zajímavé a působivé jistě bude předvedení Tiché hudby ve vystoupeních sluchově postižené Moniky Zapletalové," slibuje Polanský. Na podiu vystoupí i romské kapely, dětské taneční skupiny či mažoretky. Pro děti je připravena řada her a soutěží.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/20113
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003