Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 07.06.2023 08:29

Nejlevněji na Gipsy Kings? Do Prahy!
30-04-2004  


Roots - nejnovější CD skupiny Gipsy Kings Festival United Islands of Prague s Českou spořitelnou drží několik cenových primátů. Cena jedné vstupenky na koncert Gipsy Kings v rámci jejich evropského turné stojí 50 až 160 Euro. Tedy v přepočtu nejméně 1500 korun. Levnější vstupenka k stání do T – Mobile Areny je přitom k mání za 450 korun, dražší k sezení za 550 korun. Posluchači tak zaplatí třetinu nejnižší ceny. Také bezprecedentně nízké vstupné na jednotlivé ostrovy – 33 korun, nemá obdoby.

„Tak nízké vstupné jsme byli schopni nasadit díky partnerům festivalu. Například v Polsku jsou festivaly, jejichž náklady pokrývají sponzoři v plné výši a vstupné se neplatí vůbec. My jako pořadatelé neseme plně podnikatelské riziko a musíme pečlivě kalkulovat cenu. Přesto se nám podařilo dostat ceny na úroveň, která umožní navštívit festival prakticky každému,“ říká David Gaydečka z agentury Joe´s Garage.

Dnešní návštěvnost festivalu do šesté hodiny odpolední už činila přibližně 15 tisíc osob. Přitom vrcholy pátečního programu jako jsou Levellers nebo Leningradští kovbojové jsou plánovány na večer.

United Islands of Prague s Českou spořitelnou jsou největším hudebním festivalem v Praze. Festival se koná při příležitosti vstupu České republiky do Evropské Unie a klade si za cíl prezentovat nejširší veřejnosti rozmanitost evropské hudební kultury i vklad České republiky do evropského hudebního kontextu. Na deseti vltavských ostrovech, které symbolizují deset zemí přistupujících k Evropské Unii, vystoupí ve dnech 29. 4 – 1. 5. téměř tisícovka hudebníků. Mezi největší hvězdy festivalu patří skupiny Levellers, Leningradští kovbojové, progresivní jazzman Courtney Pine či španělská etno hvězda Mercedes Peón. Absolutním vrcholem festivalu je vystoupení legendárních Gipsy Kings 2. května, kteří se chystají do ČR poprvé. Na program na ostrovech naváže v noci program v pražských klubech a divadlech.

Festival nabídne evropskou a tuzemskou hudbu napříč žánry a styly. Díky mimořádně příznivému vstupnému (1 Euro plus distribuční poplatek, tj. cca 33,-Kč) se návštěva ostrovů může stát atraktivním programem pro rodiny s dětmi, které v přírodních lokalitách najdou i prostor k odpočinku mimo festivalové dění.

Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna a hlavním partnerem pojišťovna Kooperativa. Oficiálním přepravcem festivalu jsou ČSA, technickým partnerem Pilsner Urquell. Záštitu nad United Islands of Prague převzal místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda a Primátor hl.m. Prahy Pavel Bém.

Další informace o festivalu jsou k dispozici na internetových stránkách www.unitedislands.cz nebo www.ostrovy.tiscali.cz. Permanentky na všechny akce festivalu jsou k dostání v běžných předprodejích. Vstupenky na jednotlivé ostrovy a do pražských klubů pak v den konání akce přímo na místě.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/19904
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003