Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 01.10.2023 10:00

Romskou pohádku vidělo přes půl milionu lidí, dospělí se nedívali
02-04-2004  ČTK


Přes půl milionů diváků usedlo ve čtvrtek k televizorům, aby se podívalo na první díl Večerníčku s romskou tematikou. Ačkoli sledovanost zdaleka nedosáhla průměru pro tento žánr, a to hlavně mezi dospělými, divácký ohlas podle mluvčího České televize Martina Krafla nezaostal za očekáváním. "Je to zatím neznámý večerníček, k tomu o menšinách," řekl ČTK.

Na první díl loutkového seriálu se dívalo 188.000 dětí do 14 let a 382.000 dospělých.

Podle statistiky za první čtvrtletí večerníček finské režisérky Katariiny Lillqvistové vynechali hlavně dospělí. Průměrně se jich na podvečerní televizní pohádku dívá 706.000. Číslo ale ovlivňuje nasazení večerníčkových stálic a trháků. Například Krkonošské pohádky s proslulým Trautenberkem patří k nejsledovanějším pořadům České televize vůbec, poznamenal mluvčí.

Seriál režisérky, která vystudovala v Čechách, má šest dílů, jejichž námětem se staly romské lidové pověsti a pohádky z celého světa. Jak ho diváci přijmou, se podle Krafla ukáže až po odvysílání čtvrtého dílu. Za úspěch televize podle mluvčího ale už nyní považuje, že se podařilo oslovit děti; dívaly se zhruba dvě třetiny průměru.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/19819
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003