Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 28.11.2023 23:57

Antonín Gondolán dnes představil své první CD
01-04-2004  ČTK


Člen kdysi populární romské sourozenecké skupiny Antonín Gondolán pozval 1. dubna 2004 přátele a známé na křest své vůbec první kompaktní desky - a nebyl to apríl. Na koncertě v pražském Divadle U hasičů mu ji pomohli přivítat na svět například Jiřina Bohdalová a Jaroslav Satoranský. "Přišla jsem si sem připomenout mládí," zdůvodnila svou přítomnost Bohdalová.

Karel Gott, kterého Gondolán doprovázel na památném zájezdu do Las Vegas, se omluvil - je právě ve Švýcarsku. "Mezi moje kapelníky mohl patřit i slavný Frank Sinatra, kdybych jeho lákavou nabídku v Americe neodmítl," poznamenává k tomu dnes Gondolán, který tehdy dal přednost vytvoření hudební skupiny ze svých sourozenců. Po jejím rozpadu byl členem spousty domácích i zahraničních kapel - v roce 1982 se totiž vystěhoval do Německa, kde žil deset let.

Na albu, které vzniklo ve vydavatelství Multisonic, se Antonín Gondolán spojil s talentovanými slovenskými hudebníky - houslistou Markem Baloghem a kytaristou a hráčem na cimbál Markem Pilo. Jeho název Čekej a neplakej je odvozen od známé písně z roku 1967, kterou otextoval Petr Rada. Jako host na nahrávce trojici doplnil klávesista Jiří Nedoma.

Na dnešním koncertě vystoupili i Gondolánova sestra Věra a syn Filip, který jako jediný z jeho čtyř potomků v muzice pokračuje.
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/19816
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003