Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 29.09.2022 06:41

Vyšetřovatel obvinil čtveřici Romů z rasově motivovaného útoku
09-02-2000  

Vyšetřovatel obvinil čtveřici Romů z rasově motivovaného útoku

Čtveřici romských mužů, kteří podle policie v polovině ledna v Hanušovicích na Šumpersku bili personál a hosty restaurací, nadávali jim a nakonec se pustili i do policejní hlídky, obvinil vyšetřovatel z rasově motivovaného násilí. Pokud se případ dostane před soud, hrozí Romům až tříleté vězení.

Mluvčí šumperské policie řekl, že vyšetřovatel obvinil muže ve věku od 30 do 54 let z útoku na veřejného činitele, výtržnictví, poškozování cizí věci a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci s rasovým podtextem. "Policistům a zejména hostům a obsluze ve dvou hospodách nadávali Romové do bílých sviní," uvedl mluvčí.

Skupina Romů ztropila podle policistů 19. ledna výtržnost v jedné hanušovické hospodě, kde se v podnapilosti domáhala nalití dalšího alkoholu. Podle svědků Romové zbili několik hostů a vyhrožovali číšníkovi zabitím. "Častovali mě nadávkami nejhrubšího zrna. Označili mě i za bílou svini. To jim přece nemůže projít, a proto jsem na ně podal trestní oznámení," řekl napadený muž.

Poté, co se obsluze podniku podařilo agresivní hosty vytlačit na ulici, skupina se přesunula do jiné restaurace, kde se situace opakovala. "Přítrž řádění udělala až policejní hlídka, která odrazila útok Romů a za pomoci slzného plynu a chvatů muže uklidnila," dodal mluvčí.

(Radio Praha, 9. února 2000)
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/18748
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003