Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.10.2023 22:50

Můj svět - Fotografie romských dětí
18-09-1998  


18. září 1998 byla v pražské Galerii U prstenu slavnostně zahájena výstava fotografií romských dětí nazvaná Můj svět. Vystavené fotografie pořídily romské děti ve věku od tří do sedmnácti let ve čtyřech českých městech. Poloautomatickým fotoaparátem zaznamenaly unikátní záběry ze "světa", ve kterém žijí a který je obklopuje.

Organizátorem tohoto projektu, díky kterému můžeme nahlédnout zblízka do životů českých Romů, byla Asociace mladých lidí pro vzdělávání v oblasti lidských práv (HEY), podle níž jsou fotografie romských dětí spontánější než fotografie pořizované lidmi "zvenčí" a díky tomu podávají přesnější obraz života Romů.

Výstava skončila 27. září a dále putovala do dalších českých měst i do zahraničí. Snímky byly navíc otištěny i ve publikaci, kterou vydalo nakladatelství GG, a vystaveny na on-line výstavě na stránkách Radia Praha.

Fotografie jsou seřazeny podle měst, ve kterých vznikly:
Pokud se vám některý ze snímků zalíbí, můžete si jej koupit, neboť výstava je prodejní a její výtěžek bude věnován ateliéru romského sochaře Edy Oláha, kam docházejí především romské děti. Fotografie si můžete objednat na e-mailu mujsvet@hotmail.com. Stačí, když napíšete město a číslo vybrané fotografie.

Poslechnout si můžete názory organizátorů projektu, návštěvníků vernisáže a pocity dětí, které jsou autory fotografií:

Poslech:
RealAudio ~ Download
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/18552
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003