Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 04.10.2023 13:04

Romské centrum v Břeclavi bude otevřeno patrně koncem září
06-09-2000  

S téměř tříměsíčním zpožděním bude koncem září otevřeno břeclavské Romské centrum, které vzniká v jednom z rekonstruovaných objektů v centru města. Stavební úpravy v budově jsou již dokončeny, zpoždění způsobily práce na kanalizaci a plynové přípojce. Zřízení střediska, na které přispěl i stát, přijde na 700.000 korun. ČTK to řekl 6. září břeclavský místostarosta Miloš Petrů.

"Na Břeclavsku žije téměř 1200 Romů, přičemž většina z nich již netrpělivě očekává otevření centra. Středisko na Masarykově náměstí bude sloužit ke kulturním, společenským a vzdělávacím aktivitám břeclavského Svazu Romů," uvedl místostarosta.

Středisko budou Romové využívat ke společným schůzkám v kroužcích a pedagogové k doučování dětí. Dále zde bude taneční, hudební, pěvecký, výtvarný a rukodělný kroužek. Ve středisku se budou scházet romské folklórní soubory.

Podle břeclavského přednosty Dymo Piškuly lze očekávat, že populace Romů se bude v okrese zvyšovat a kolem roku 2010 jich zde může žít až kolem dvou tisíc. "Naštěstí dosud se břeclavští Romové nezúčastnili hromadných odchodů do ciziny. Pokud by se pro ně nic neudělalo, riskovali bychom, že i oni budou hledat štěstí jinde," dodal přednosta.

(ČTK, 6. září 2000)
The original article can be found at: http://romove.radio.czcz/cz/clanek/18126
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003