Vyhledávání
3.10.2023
AKTUALITY

HISTORIE ROMŮ

TRADICE, KULTURA

OSOBNOSTI

SOUŽITÍ

KONTAKTY

FOTOGRAFIE

Česky English Deutsch Francais
Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Pořad odvysílaný stanicí Český rozhlas 1-Radiožurnál

Prostřednictvím romského vysílání vás bereme mezi lidi, o kterých jste v minulosti mnoho nevěděli. Žijeme spolu sice dlouho, ale poznáváme se až nyní.

Logo Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Pořad "O Roma vakeren" čili "Romové hovoří" pravidelně připravuje romská redakce Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, kterou vede Anna Poláková. Na těchto stránkách přinášíme textovou a zvukovou verzi pořadu, který se vysílá na okruhu Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu každý pátek od 20 do 21 hodin. Další informace o pořadu najdete na stránkách www.rozhlas.cz.Na vlnách Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu posloucháte pravidelný pořad "O Roma vakeren" čili Romové hovoří".

Bacht tumenge Romale, the lači rat. Pale hin parašťovin u amen sam pale tumenca. Jek ora šunena amaro vakeriben "O Roma vakeren"!

Připravili jsme pro vás celou hodinu předsilvestrovského O Roma vakeren.

The adaďives predal tumende kerďam reporty. Vakeraha pal amare grupi u mukaha tumenge but romane giľa - šukar šuniben.

Mukaha tumenge nevi giľi, savi giĺavel grupa Just Nevo Rokycanendar. Dodžanena tumen, kaj bašavela pro Silvestros e grupa Bengas u vakerela amence tiž o Emil Zajac Ostravatar.

Nejdříve vám premiérově pustíme novou píseň a rozhovor rokycanské skupiny Just Nevo. Dozvíte se také, kde na Silvestra hraje kapela Bengas a k rozhovoru jsme si pozvali Emila Zajace ze soutěže Vyvolení. Tolik namátkou z programové nabídky a teď už vám nerušený poslech přejí Jaroslav Sezemský a Richard Samko.


=[ Reportáž ]=
Kapela Just Nevo
S kapelou Just Nevo spolupracuje zpěvačka Justina Mastná i hudebník a skladatel Milan Šenki, které k mikrofonu pozvala Anna Poláková.

"Právě jsme slyšeli píseň Šun, kdo složil tuto píseň?"

"Tuto píseň jsme složili já a můj dobrý kamarád Honza Tuvenko, absolvent Ježkovy konzervatoře, otextoval jsem to já, Justýna to chtěla v romštině a myslím, že to dopadlo celé dobře."

"Natočili jste několik písní, některé se u nás, v našem pořadu, pouštěly. Jak postupujete dál, jak se Vám daří?"

"Hudebně se daří docela dobře, hraju ve více kapelách, hraju irskou, keltskou muzisku, hraju romskou muziku, hraju rockovou muziku, hraju s Davidem Krausem, s Kethane a prostě, když to člověka baví, tak se daří."

"Jaký je zájem o vaši muziku?"

"No myslím, že těch vystoupení bylo určitě víc, dobrý koncert byl ve Zlíně s Davidem Krausem, nebo taky v Lucerna Music baru - tam jsme hrály dokonce dvě kapely - v obou z nich hraji, takže i Khetane i David Kraus, nebo i Krivohlavy, výborná parta kluků, irská muzika, keltská, lidem se to líbí a těch koncertů povedených je víc."

"Co chystáte nového?"

"V Praze vás můžeme pozvat 20. ledna do divadla Rubín, kde bude zpívat i tady Justýna, kterou jste teď slyšeli, i ta irská kapela Krivohlavy, pak ještě jedna romská formace, taková něco jakoby etnomuzika. Je to benefiční koncert pro nemocné děti. Začátek je v půl osmé večer, takže bych tam rád pozval všechny, kteří mají rádi dobrou muziku."

"Píseň Šun nazpívala zpěvačka Justýna Mastná. Justýno jak se ti zpívá romsky?"

"No mě se romsky zpívá lépe než česky, já když tomu textu moc rozumím slovo od slova tak tomu nedám takový ten pocit, když tomu nerozumím úplně slovo od slova, tak tam vždycky něco dám víc."

"Kolik písniček romských máte za sebou a kde všude jste vystoupili a jak jste se líbili?"

"Romských písniček jsem natočila vlastně ty dvě Khamiben a tuhle. Minulý rok jsme měli asi přes třicet koncertů."

"Justino je silvestrovské vysílání - jak oslavíte tento rok Silvestra?"

"To vůbec nevím, asi půjdu někam tancovat, opít se a tak."

Tak to nám řekla zpěvačka Justina Mastná a skladatel Milan Šenki, který vystupuje i s Davidem Krausem. Rozhovor s ním vám také nabídneme.

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
14.07.2006Skupina Givtes do měsíce vydá své první albumO Roma Vakeren
14.07.2006Hudebník Milan Šenki pomáhá nově vznikající skupině GivtesO Roma Vakeren
24.03.2006Kapela Just nevo sklízí stále větší úspěchO Roma Vakeren
13.01.2006Na benefičním hudebním večeru pro děti s autismem zahrají i romské kapelyO Roma Vakeren
12.01.2006Romské kapely vystoupí na benefičním koncertu pro děti s autismemZprávy ze života Romů

=[ Reportáž ]=
Se skupinou Khetane vystupuje David Kraus
Teď Vám nabídneme rozhovor s Davidem Krausem, který vystupuje se skupinou Khetane z Prahy. Příspěvek připravil Jan Mišurec.

David Kraus "Kdybych já udělal koncert Divas, tak pro mne diva číslo jedna se vším všudy je prostě Věra Bílá, smutný na tom je, že ve Francii je tato paní populárnější něž tady. Já jsem tam měl kamarády, kteří tam byli na koncertě a to byl opravdu koncert, jakoby tam měla zpívat Withney Huston a zpívala tam Věra Bílá, prostě s Kale. Obrovský počet lidí, tady bohužel o tom nikdo nenapíše, což já nechápu a myslím si, že třeba Věra Bílá je člověk, na kterého by tady měli být lidé hrdí a o kterém by se mělo psát. Já doufám, že se to změní."

"Když mluvíme o romské hudbě, tak se vám spíš líbí tradiční romská hudba, nebo taková ta zmodernizovaná?"

"Ty Romové ať dělají jakoukoliv hudbu, tak to si myslím, že je na jejich muzice úžasné. Že vždycky je tam slyšet ta jejich muzika. Proto si myslím, že, třeba to funky, který já mám hodně rád, tak pro mně, já kdybych měl vyexportovat funkovou kapelu, daleko víc bych vyexportoval ven Gulo čar než Monkey Bussines, protože Monkey Bussines je pro mně v podstatě revival této muziky v Čechách, kdežto ten Gulo čar má prostě pro světové posluchače jistou dávku etna a romského folkloru, který je v tom slyšet a který je něčím vlastně originální."

"S kým byste si chtěl zazpívat z těch romských interpretů?"

"Se mnou zpívá Arpád, a to pro mne je hvězda a kdybych s ním nezpíval, tak bych si přál s ním zpívat. Ten se mnou zpívá pokaždé. Kdyby mě požádal někdo, že bych mu měl zahostovat, nebo zazpívat, tak já bych zazpíval asi úplně s každým. Zatím jsem neslyšel žádného romského zpěváka, který by se mi nelíbil. Podívejte se, pro mě hlavní jako znamení, že je to něco víc, je to že mi tu opravdu stojí tady chlupy na ruce a že mi z toho opravdu běhá mráz po zádech a zatím se mi málo z kterého romského zpěváka stalo to, že by to na mně takhle nepůsobilo."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
09.08.2014Zpěvák David Kraus a jeho kapela ŠeloO Roma Vakeren
30.04.2011Skupina Davida Krause je tvořena výtečnými muzikantyO Roma Vakeren
13.01.2006Na benefičním hudebním večeru pro děti s autismem zahrají i romské kapelyO Roma Vakeren
26.08.2005David Kraus skládá hudbu pro skupinu KhetaneO Roma Vakeren
12.08.2005Kapela Khetane pracuje na novém projektuO Roma Vakeren
27.08.2004Skupina Khetane hraje z každého žánru něcoO Roma Vakeren
09.07.2004Představujeme skupinu KhetaneO Roma Vakeren

=[ Reportáž ]=
Ida Kelarová
V následujících minutách vám nabízíme povídání s Idou Kelarovou, kterou k mikrofonu pozval Richard Samko.

Ida Kelarová "Ido, snažíte se ty ledy prolamovat hudbou, je to jediné co Rom dokáže nabídnout?"

"Já si myslím, že to není to jediné, ale je to takové silné, protože muzika jsou emoce. A já si myslím, že Romové vlastně nějakým způsobem, jestli si udrželi svoji identitu za všechna ta tisíciletí, je to že se nikdy nevzdali těch citů, že tam to srdce mají, že jsou blíž těm citům. A za tím si stojím, je to v té muzice, je to v těch lidech, kdežto gádžové jsou vlastně vychováni jinak, jsou vychováni v tom vzdělání, je na ně vynaložený určitý tlak, aby byli jakože dokonalí. Takže tam někde je ta moje cesta, nebo ten úkol, ten cíl, který jsem si dala v životě, aby se Romové učili od gádžů a gádžové od Romů, protože každý má co dát, každý toho máme hodně co dát. Já věřím v děti, já věřím tomu, že je tam opravdu ta možnost zasadit to, zasadit celou tu celou myšlenku o tom, že nezapomeň na to své srdce a nezapomeň být hrdý na sebe a nezapomeň věřit sám sobě."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
28.09.2015Romano drom: Ida Kelarová vytváří prostor pro boření předsudků a setkávání s romskou kulturouZprávy ze života Romů
15.08.2015Letní škola Romano drom připravila romským dětem řadu zážitkůO Roma Vakeren
08.08.2015Dva týdny plné hudby a tance nabídla romským dětem Ida Kelarová a čeští filharmoniciO Roma Vakeren
30.07.2015Letní škola Romano drom je v plném prouduZprávy ze života Romů
25.07.2015Nad projektem Romano drom převzal záštitu slovenský prezident Andrej KiskaO Roma Vakeren
04.07.2015Ida Kelarová a spolek Miret hledají spolupracovníky pro mezinárodní festival RomaleO Roma Vakeren
28.06.2015Ida Kelarová po osmi letech obnovuje letní hudební festival RomaleZprávy ze života Romů
13.06.2015Sbor Čhavorenge vystoupí spolu s Českou filharmonií na Hradčanském náměstí v PrazeO Roma Vakeren
28.03.2015Ida Kelarová zve na další ročník mezinárodního romského festivalu „Romale“ Gypsy CelebrationO Roma Vakeren
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Slovenská skupina Kmeťoband
V příštích chvílích bude opět řeč o hudbě, tentokrát ze Slovenska. Richard Samko si pozval k mikrofonu Igora Kmeťa ze známé skupiny Kmeťoband.

Foto: www.kmetoband.sk "Můj první hudební nástroj byly bicí nástroje, když mi bylo pět let, hrál jsem s otcem na jedné oslavě Silvestra - to bylo v osmdesátém pátém roce. Otec viděl že mám nadání na hudbu, tak mě přihlásil na LŠU, tam jsem začal hrát na příčnou flétnu, při tom jsem začal hrát na klavír, potom to byl lesní roh, klarinet a potom nakonec saxofon. A teď asi před pěti roky jsem začal zpívat.

"Igore ty jsi studoval konzervatoř, byl jsi i v Americe, co tě tam zaválo?"

"Tak v prvé řadě jsem tam byl kvůli muzice, bavila mě strašně muzika, jazz a jak jsem šel do Ameriky, tak v hotelu mi vždycky říkali, vezmi saxofon, běž na ulici, vyzkoušej to, jestli si tě někdo všimne. Tak jsem vzal saxofon, zahrál jsem si na ulici nějaké ty standardy a tak dále. Ale konec konců jsem zjistil, že ten jazz je super muzika, trošku jsem se ho naučil, je to taková matematika, protože všechno se to tam tak mění. Jsou to takové stupnice, bych řekl, ale člověk musí ten jazz cítit, a tak jak to cítí ten černoch a jak to hraje, tak to já v životě hrát určitě nebudu, i kdybych se postavil na hlavu. Také jsem si uvědomil, že jsem Rom a že tu romskou muziku poslouchám téměř odmalička, také jí cítím, tak jsem se přiklonil k té romské muzice."

"Začal jsi tedy moderní romskou hudbu, chtěl bys v tom pokračovat dál? Čeho by jsi chtěl dosáhnout?"

"Chtěl bych udělat ještě s mým otcem, protože v tom je ta síla, v jednotě je síla, chtěl bych dosáhnout toho, aby se naše muzika neposlouchala nejen na Slovensku, ale aby se dostala i mimo Slovensko, aby se to dostalo i do zahraničí, aby byli na nás Slováci hrdí, že mají nějaké muzikanti, s kterými se mohou pyšnit i ve světě."

"S kým by sis chtěl zahrát?"

"Tak, to je těžká otázka, protože, já bych měl více takových idolů, s kterými bych si chtěl zahrát. V první řadě bych si chtěl zahrát s takovou romskou kapelou jako je Kale."

"Pokud by šlo o nějakého světoznámého zpěváka nebo muzikanta, kdo by jím byl?"

"Tak moje nejoblíbenější skupina, přiznám se, že zpěvák to není, i když jsou tam dva, tři zpěváci, kteří jsou dost dobří, jako Filipeli a Oris Withe, je skupina Earth Wind & Fire, ale s nimi by jsem si neměl co zahrát."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
03.11.2006Slovenská kapela Kmeťoband představila v Plzeni své nové album Hoj AmoreO Roma Vakeren
17.12.2004Vznik a tvorba kapely KmeťobandO Roma Vakeren

=[ Reportáž ]=
Jaká novoroční předsevzetí má Emil Zajac
Před námi je Silvestr a Nový rok. Mnozí z nás zapřemýšlí, nad tím, čeho dosáhli v uplynulém roce a nebudou chybět ani novoroční předsevzetí. Jaká má Emil Zajac ze soutěže Vyvolení, na to se zeptal Jan Mišurec.

"Jste hrdý, že jste Rom a že jste to takhle daleko dotáhl?"

"Já to beru, že jsme prostě lidi a že jsem to tak daleko dosáhl, tak díky, zaplať Pán Bůh. Tak, tomu, že jsem mohl udělat takovou malinkou prestiž, jestli to říkám správně, třeba Vlasta Horváth taky udělal a dokázal lidem, ať nás neháží do stejného pytle. Umíme být slušní taky, umíme pracovat."

"Z čeho máte teď největší radost, třeba že jste s rodinou, nebo, že jste slavný?"

"Ono to jsou smíšené pocity, protože ono mi to dělá radost i starost. Starost je v tom, že jsem přišel o práci, co se týká horníka. Jako horník se nemíním vracet, ale teď vlastně nemám práci, jsem de facto nezaměstnaný. Je pravda, udělal jsem teď nějakou reklamu, ale to zázemí nemám. Teď každý den někam lítám, ale vím jednu věc, že ono je to na chviličku, nějaký dva tři měsíčky, takhle budu lítat, takhle budu slavný, ale co dál, co po tom? A tím se fakt zaobírám, protože přeci jenom nejsem dvacetiletý kluk, který má život před sebou, a já říkám, je mi třicet, ještě mám život před sebou, ale už mám rodinu, syna, teď už i manželku a správný chlap musí zasadit strom, postavit dům a potom může umřít a já ten dům ještě nemám. Chtěl jsem, uvažoval jsem o tom herectví, ale říkám jednu věc, já jsem nohama na zemi, takže vím, co se týká herectví, nebo že bych mohl něco moderovat, nevím, na to jestli mám nebo ne, to ať rozhodnou ti lidé, co v té branži pracují. A pokud na to budu mít a mohl bych třeba natočit film, tak budu jenom rád, budu šťastný. Ale také vím, jednu věc, že za půl roku budu lítat v montérkách a prostě neřeším to. My, co jsme ex - Vyvolení, každý jeden z nás má svůj sen, proto jsme tam do té reality show šli. Já teda šel pro jedenáct mega, bohužel to nevyšlo, ale nějaké plány mám. Možná hospůdku otevřu, nad tím uvažuji, vlastně mým jménem bych ji trochu proslavil. Nevím, teď to nechávám ještě všechno ty dva tři měsíce, pak uvidíme, co budu dělat. Nejdřív si musím vyčistit hlavu. Je toho strašně moc, vlastně jsem osmnáct hodin v záběhu, takže po těch dvou měsících si pak sednu a rozhodnu se, co budu dělat. Určitě první věc, co chci udělat, je kurz angličtiny, potom možná do světa."

"Předsevzetí do nového roku si dáváte nebo nedáváte?"

"No, já se přiznám, že každý rok si nějaké předsevzetí udělám, ale je to spíš takového rodinného typu, to znamená neříkám nikdy, že přestanu kouřit, nebo něco."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
02.03.2013Cesta Emila Zajace ze šachet k herectvíO Roma Vakeren

=[ Reportáž ]=
Skupina Čilágos je známá u nás i v zahraničí
Skupina Čilágos je známá v Česku i v zahraničí, mezi jejich poslední vystoupení patřilo účinkování na maďarském Szigetu. Jde o rodinnou hudební kapelu, jak řekla Janě Šustové zakladatelka Olga Vnadová. Jejich repertoár se zaměřuje na tradiční romské písně českých a slovenských Romů.

Skupina Čilágos "Toto je druhé CD Čilágos a jmenuje s Čilágos v a-mol. Máme tam šestnáct skladeb, o rodičích, o lásce, o smrti, o životě, jak jde náš život."

"A v jakém obsazení vaše skupina hraje?"

"Kytary, housle, dvě harmoniky, baskytara. Nás bylo třicet, já jsem začínala s dětmi a teď jsme se právě už zmenšili na devět na deset lidí."

"Vaše skupina působí od roku 1991. Dalo by se říci, že jste taková hodně rodinná skupina?"

"Skupina vznikla, založila jsem ji já, založila jsem ji s dětmi a ty děti se na nás nabalovaly, plus tedy i dospělí. A teď co tedy hrajeme v tom obsazení, tak to je vesměs moje rodina."

"Mezi předchůdci skupiny Čilágos taky lze zaslechnout jméno Velká Ida, co to byl?"

"To je vesnice, kde žili naši rodiče a hlavně babička se svým bratrem, od kterých jsme převzali tyto písničky, protože nám je zpívali a dědí se to tedy od generace na generaci. To je malá vesnička u Košic a jmenuje se Velká Ida."

"A teď v současné době - působíte v Čechách?"

"My bydlíme v Čechách v Náchodě.

"Také máte úspěchy v zahraničí. Nedávno jste se vrátili ze Spojených států."

"Byli jsme tam třináct dní, bylo to turné, zpívali jsme na vysokých školách, jezdili jsme od města k městu a byli to tedy pro nás ohromné zážitky a hrozně se nám tam líbilo."

Olga Vnadová nám přiblížila album Čilágos, já doufám, že v lednu bude kapela nahrávat už své druhé album.

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
12.11.2010Sdružení Romů v NáchoděO Roma Vakeren
12.12.2008Náchodská kapela Čilágos slaví jeden úspěch za druhýmO Roma Vakeren
14.12.2007Skupina Čilágos pokřtila své druhé album s názvem Tuke - Tobě O Roma Vakeren
30.06.2006IRU jednala o aktuálních životních podmínkách Romů v Evropě a o diskriminaciO Roma Vakeren
19.08.2005Na maďarském festivalu Sziget vystoupila česká skupina ČilágosO Roma Vakeren
01.07.2005Romské kapely vystoupily na koncertu proti drogámO Roma Vakeren
18.10.2002Skupina Čilágos pokřtila své nové albumO Roma Vakeren
17.10.2002Křest nového CD skupiny ČilágosFotoaktuality
04.09.2002ČilágosKultura
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
O čem hraje kapela Bengas
V hudebním pořádku teď máme kapelu Bengas, která si na Silvestra zahraje v Praze ve vinárně u Sedmi švábů a v restauraci Gitanes na Malé straně. Kolega Samko zjišťoval, o čem vlastně hrají.

Bengas Po dvou letech kapela Bengas vydává cédečko. Změnilo se hudební osazenstvo. Jak?

"Přibyl nám klávesák a bubeník To je Robert Marcin, klávesista, a Lukas Trojan, se jmenuje no, my mu říkáme všichni Luky, ale je to Lukas Trojan a je to bubeník, kterej s námi hraje už rok, přijel ze Španělska, kde hrál sedm let, s kapelama Underope a tak dále."

Milane, potřebovali jste bubeníka nebo i klávesistu?

"Já si myslím že jo, protože my jsme tu naši muziku chtěli něčím obohatit."

Milane, ty jsi hodně živý na koncertech, řekni něco o svých písničkách.

"Mám tam vlastně dvě písničky, který jsem udělal. Myslím, že ta první písnička je hodně živá, úplně odbočuje. Ty posluchači, co nás znají, jako Bengas a tak.... Je to něco mezi raeggem a rapuje se tam. Je to taková veselost prostě a řádění."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
09.01.2016Už 15 let hraje svým příznivcům kapela BengasO Roma Vakeren
23.04.2010Skupina Bengas připravuje své třetí albumO Roma Vakeren
20.02.2009ZprávyO Roma Vakeren
09.01.2009O změnách v kapele Bengas a jejich připravovaném albuO Roma Vakeren
23.12.2008Skupina Bengas nahrála vánoční píseňZprávy ze života Romů
22.08.2008Pozvánka na pietní akt a na koncertO Roma Vakeren
19.08.2008Na interkulturním koncertu vystoupí Romové i potomci Sudetských NěmcůZprávy ze života Romů
30.05.2008Z českých skupin na letošním Khamoru vystupovala kapela BengasO Roma Vakeren
27.03.2008Festival Febiofest a Romové Zprávy ze života Romů
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Přání do nového roku
Nový rok už doslova klepe na dveře, lidé na celém světě si navzájem přejí zdraví štěstí a spokojenost a tak ani v pořadu O Roma vakeren nebude chybět novoroční přání v celé řadě světových jazyků. A jejich obsah je téměř stejný.

Oslavy Nového roku v Praze (Foto: ČTK)

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ Download

"O Roma vakeren" čili "Romové hovoří" je u konce. Naladit si nás můžete opět za týden v pátek ve 20.05 - na vlnách Českého rozhlasu 1 -Radiožurnálu. V úterý a ve čtvrtek na VKV regionálních studií. Naše vysílání najdete také na internetu na adrese www.romove.cz.

Příště vám nabídneme aktuality ze života Romů a společně se ohlédneme za uplynulým rokem. Chybět nebude ani romská hudba.

Klidný večer vám přejí průvodci dnešním O Roma vakeren - Richard Samko a Jaroslav Sezemský.

Romale sam lošale, hoj amen šunen. Irinen amenge, so kamen te šunen andro O Roma vakeren. Romale Ada šuniben predal tumende.

Mějte se moc pěkně.

Romale but bacht te sasťipen. Ačhen Devleha.

Obsah článku:
Reportáž:  Kapela Just Nevo
Reportáž:  Se skupinou Khetane vystupuje David Kraus
Reportáž:  Ida Kelarová
Reportáž:  Slovenská skupina Kmeťoband
Reportáž:  Jaká novoroční předsevzetí má Emil Zajac
Reportáž:  Skupina Čilágos je známá u nás i v zahraničí
Reportáž:  O čem hraje kapela Bengas
Reportáž:  Přání do nového roku

Článek
Tisknout
Poslat e-mailem

Předchozí vydání "O Roma Vakeren"
25.06.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
11.06.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
28.05.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
09.04.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
02.04.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
12.03.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
27.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
20.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
13.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
09.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Archiv rubriky

Nejčtenější články
803741   26.02.00 Odchod Romů z České republiky
314875   12.10.07 Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
299978   11.09.98 Romske aktuality
270305   14.03.00 Romský jazyk
172304    Historie a původ Romů
141366   12.02.02 Historie Romů na území České republiky
121078    Tradiční způsob života Romů na území bývalého Československa
103410    Fotografie
90594   18.09.98 Můj svět - Fotografie romských dětí
86379   16.01.04 Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Copyright © Český rozhlas / Czech Radio, 1997-2023
Vinohradská 12, 120 99 Praha 2, Czech Republic
E-mail: info@romove.cz