Vyhledávání
28.9.2023
AKTUALITY

HISTORIE ROMŮ

TRADICE, KULTURA

OSOBNOSTI

SOUŽITÍ

KONTAKTY

FOTOGRAFIE

Česky English Deutsch Francais
Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Pořad odvysílaný stanicí Český rozhlas 1-Radiožurnál

Prostřednictvím romského vysílání vás bereme mezi lidi, o kterých jste v minulosti mnoho nevěděli. Žijeme spolu sice dlouho, ale poznáváme se až nyní.

Logo Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Pořad "O Roma vakeren" čili "Romové hovoří" pravidelně připravuje romská redakce Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, kterou vede Anna Poláková. Na těchto stránkách přinášíme textovou a zvukovou verzi pořadu, který se vysílá na okruhu Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu každý pátek od 20 do 21 hodin. Další informace o pořadu najdete na stránkách www.rozhlas.cz.Na vlnách Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu vás vítáme při poslechu pravidelného pořadu "O Roma vakeren" čili "Romové hovoří".

Bacht tumenge Romale, the lači rat. Pale hin parašťovin u amen sam pale tumenca. Jek ora šunena amaro vakeriben "O Roma vakeren"!

Připravili jsme pro vás celou hodinu aktualit a zajímavostí ze života Romů a nebude chybět ani romská hudba.

The adaďives predal tumende kerďam reporty, andal amaro dživipen. Phenaha tumenge nevimata u šunena the romane giľa - šukar šuniben.

Peršo amenca džana pro festivaľis ke Lysá nad Labem, kaj oka kurko bašavenas amare grupi.

V první polovině dnešního o Roma vakeren se společně vydáme do Lysé nad Laben na festival, kde o víkendu vystoupilo 22 romských kapel.

Mek adaďives amenca vakerela e Anička Fečovo, so ka mende giľavelas la grupaha Roma štar. Adaďives dživel andro Němciko, u tiž odoj giľavel romane giľa.

Slovo dáme také zpěvačce Anně Fečové, která žije v Německu a hraje s kapelou Martina Weisse.

Phenaha tumenge so adaďives giľaven Romane grupi, savenca vakerehas andre Lysá nad Labem u tiž vakeraha pale škola.

Ve druhé polovině O Roma vakeren vám představíme další skupiny, které vystoupily v Lysé nad Labem a připomeneme také školákům, že doslova za dveřmi je opět chvíle, kdy usednou do žákovských lavic. Tolik namátkou z programové nabídky a teď už vám nerušený poslech přejí Anna Poláková a Jaroslav Sezemský.


=[ Reportáž ]=
Zámecký park v Lysé nad Labem byl dějištěm Romského hudebního festivalu
V Zámeckém parku v Lysé nad Labem se víkendu zpívalo a tančilo. Na IV. Romský hudební festival přijelo víc jak 1300 Romů z celé republiky. Na přehlídku hudebních a tanečních romských těles navázala večerní zábava na Výstavišti v Lysé. Na festival s mikrofonem vydal Patrik Kraus, který nejdříve oslovil pořadatele Milana Horvátha.

(Foto: Anna Poláková) "Chceme zanechat tradici v Lysé nad Labem, neboť jak sám vidíte atmosféra je tu velká, a je tady pomalu 1300 lidí. Neděláme pro výdělek, děláme pro Romy a to myslím je ta motivace, která ta lidi tahá. Máme tady 22 kapel a já si myslím, že je to velice dobré. Bylo by potřeba, aby to bylo všude, ne jenom v Lysé, takovém malém městečku, kde je deset tisíc obyvatel. Je potřeba, aby to bylo v Ústí, Mostu, Chomutově. Tady máme 450 Romů a tato tradice je tady dost dlouho proto, že tady jsou pro to podmínky, kde město nás podpoří, kraj nás podpoří, ministerstvo nás podpoří. Myslím si, že je toto potřeba udělat i jinde."

Organizátor Milan Horváth si také zatančil (Foto: Anna Poláková) To byla slova organizátora festivalu Milana Horvátha, který je také předsedou sdružení romských občanů Lysé nad Labem. A čemu se dále ve sdružení už několik let věnují nám dále řekla Helena Prodanová.

"Naše práce spočívá především v pomoci sociálně slabším, rodinám, ve volnočasových aktivitách s dětmi a mládeží, ve vzdělávání, v různých školeních, besedách, jezdíme s dětmi na výlety a snažíme se pomáhat i základním školám, kdy děti vypravujeme do školy, nakupujeme jim veškeré potřeby, které potřebují. Samozřejmě tady máme sport, kulturu, různé zájmové činnosti. Momentálně vedeme přednášky ve spolupráci s Úřadem práce Nymburk, jedná se o dlouhodobé uchazeče o zaměstnání. Snažíme se jim pomáhat s hledáním zaměstnání třeba dřív a nečekali třeba až na úřad práce."

Nejmladší zpěvák (Foto: Anna Poláková) A jak těmto lidem konkrétně pomáháte?

"Konkrétně jsme pomohli asi dvanácti rodinám, kdy náš předseda Milan Horváth, zastupitel města v Lysé nad Labem, je odbydlel z těch starých rozbitých bytů a domů do bytů v Milovicích, kde jsou byty první kategorie, a tím je dal vlastně na lepší úroveň žití a bytí."

Jak jste připravovali tento festival?

Grosmos (Foto: Anna Poláková) "My ho máme už po čtvrté. Připravujeme ho vždy tak půl roku dopředu, kdy svoláváme kapely, oslovujeme různé hudební skupiny, taneční soubory, pěvecké kroužky a snažíme se, aby základ byl z těch, kteří se divákům líbí, plus nové osazenstvo jako jste měli možnost vidět dnes. Každý účastník, který dnes vystoupil měl něco do sebe, ať málo nebo více - je vidět rozdíl mezi amatéry a profesionály, ale myslím si, že už tím, že přijeli, tím, že vystoupili, to je velká odvaha a všem jim za to dík."

Vítězní Kotlárovci (Foto: Anna Poláková) Nesmíme zapomenout ani na vítěze hudební soutěže v Lysé nad Labem. Nejvíce se líbila kapela Kotlárovci z Liberce, která vystupuje už tři roky. Zahráli směs tradičních romských písní, ale dejme slovo vedoucímu skupiny Miroslavu Kotlárovi.

Miroslav Kotlár (Foto: Anna Poláková) "My si toho velice vážíme, protože tady byly opravdu dobré kapely, my jsem vyhráli asi hlavně proto, že hrajeme takovou tu muziku naši klasickou, cigánskou, starou. Příští měsíc chystáme festival v Liberci a snažíme se vystupovat tam, kde jsou romské festivaly. Osobně se snažím, aby naše muzika, stará klasická muzika nevymizela. Proto, když se dostanu někam k porotě, nebo něco takového, tak chci, aby hlavně zazněla naše stará romská muzika."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
24.07.2009Pozvánka na Romský festival do Lysé nad LabemO Roma Vakeren
18.08.2006Zámecký park v Lysé nad Labem byl opět dějištěm Romského festivaluO Roma Vakeren
18.08.2006Letošní Romský festival v Lysé navštívil rekordní počet lidíO Roma Vakeren
18.08.2006Romský festival v Lysé má podporu radniceO Roma Vakeren
10.08.2006V Lysé nad Labem se chystá šestý ročník romského festivaluZprávy ze života Romů

=[ Reportáž ]=
Festivalu v Lysé nad Labem se zúčastnila i zpěvačka Anna Fečová
Na festival do Lysé nad Labem přijela také zpěvačka Anna Fečová, která už víc už jak dvacet let žije v Německu, kde vystupuje s kapelou Martina Weisse. V tehdejším Československu patřila mezi nejznámější romské zpěvačky. Zpívala s kapelou Roma štár, kde hrál i její bratr - skladatel Josef Fečo. Patrik Kraus se zeptal Anny Fečové, zda se stále věnuje romské hudbě.

Anna Fečová (vlevo) s Erikou Fečovou (Foto: Anna Poláková) "Dělám s dětmi taneční kurz v Berlíně, pak dělám s dospělými muziku, jsou to samí Němci. Mám tam jednoho Roma z Maďarska, který hraje na bicí, a jednoho Roma z Československa, který hraje na kytaru, druhý je z Polska a dva jsou Němci."

Do těch Vašich kurzů docházejí i romští zájemci?

"To je největší problém. Mám tam jen jednu Sinticu, jinak žádní. Jsou to samí Němci, Rusové, Poláci, Arabové, ale jinak bohužel - naši romští lidi nepřijdou."

Vydali jste jedno cd, můžete nám ho přiblížit?

"Jedno CD jsem dělala s Martinem Weissem se Sinty Jazz Ensemble v Berlíně, pak jsme dělali jedno demo - celkem pět snímků - to je nejnovější. Dělala jsem pár věcí s bratrem, které jsme posílali do Itálie, kde to vyhrálo jednou druhé místo, potom třetí. Není toho tolik jako bejvávalo, ale věnuji se tomu pořád. Je to jako můj život."

Žijete ve SRN. Co Vás vedlo se tam odstěhovat?

"To byla láska. Nebylo to nic politického, nebo že bych chtěla lépe žít, protože já jsem tady zpívala v kolibách - Novodvorská koliba, Koliba u Pastýřky, zoologická, Intercontinetal, Ambassador - to byly ty nejlepší podniky, kde já jsem měl výborný plat. Na tu úroveň, co byla před tím, jsem byla bohatá. Takže z těchto důvodů jsem nemusela jsem. Ale já jsem se zamilovala a odešla jsem za láskou. Mám dva domovy. Žiju tam, žiju tady. Pendluji mezi Berlínem a Prahou. Tady mám rodinu. Když jsem v Berlíně, stýská se mi za rodinou, když jsem tady v Praze, stýská se mi po dětech. Nemůžu být nikde na stálo, jsem pořád někde. Vůbec ne na jednom místě."

Naše posluchače by určitě zajímalo, jestli Vaše děti jdou ve Vašich šlépějích?

"Moje dcera ráda zpívá, tancuje, neumí romsky, ale ty texty zpívá. Dělá modelku, vyhrála 2. místo na Miss v Berlíně. Můj syn je diplomovaný inženýr, odborník na počítač. Ani jeden, ani druhý ještě nejsou ženatí, nechávají si na čas, dcera má ještě čas, ale synovi je už 31 pomalu, doufám, že budu brzo babičkou, na to se nejvíc těším. Máme sice Evropskou unii, ale pořád ještě naši ke mně nemůžou přijít, sedm let je dlouhá doba, abych mohla říct - přijď ke mně, já najdem Ti práci, budeš vedle mě, budeme spolu, ale zatím nemůžeme - to my ale opravdu chybí, musím říct."

Jaká je situace Romů v Německu, konkrétně v Berlíně?

"Já žádné problémy nemám, na vlastní kůži jsem nic takového nepoznala. Neznám, co je rasismus, a jako Romka - sama to o sobě říkám. Když se mě někdo zeptá, odkud pocházím, tak říkám, že jsem československá Romka, nikdy neřeknu česká nebo slovenská, to by mi bylo líto říct, protože jsem narozená na Slovensku, a vyrůstala jsem v Praze. Nikdy neříkám česká nebo slovenská, ale československá, a k tomu vždycky dodám Romka. A když mi někdo řekne, že s cikány nechce nic mít, to jsem měla, když jsem dělala družinářku na školách. Ale to beru normálně, ne jako něco špatného, to jsou děti, které o Romech vědí jen, že kradou a lžou, tak je to zafixované, tak je to naučený, tak je to všude. Takže po škole jsem šla vyučovat děti - přiblížit jim romskou kulturu - zpíváním, tancováním, odpovídala jsem na otázky, vařili jsem romská jídla, kostýmy jsem jim ukazovala. A na konec po třech měsících, tak dlouho trvalo, než jsem je to naučila, pak už zdálky utíkali a volali - Frau Fečová, Frau Fečová, Guten Tag, Küsschen links und rechts - pusinku napravo nalevo. Zaplaťpánbůh. A to mi říkali - s cigány nechci nic mít - a po třech měsících mě poznali, jaký já jsem člověk. Když pak měli nějaký problém, přišli ke mně, ne k těm, co tam byli na stálo. Já jsem tam byla jen na rok, na smlouvu, nic víc, protože nejsem vyučená, ale přišli si ke mně jako k mamince. Pak mi říkali, paní Fečová, Vy mi připadáte jako moje maminka, paní Fečová, Vy mi připadáte jako moje babička. Říkám, to mě těší, že máte takový dobrý vztah, že se vedle mne tak dobře cítíte. To byla moje největší radost. A nejlepší co jsem mohla udělat v životě, bylo jim ukázat, jaká je cikánská kultura, že Romové jsou stejně dobří a špatní jako jiní, ale musí to poznat."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
18.12.2009Zpěvačka Anička Fečová vzpomíná na Vánoce na východním SlovenskuO Roma Vakeren

=[ Zprávy ]=

Ministerstvo práce a sociálních věcí (Foto: Jana Šustová) České Ministerstvo práce a sociálních věcí navrhuje snížit vyplácení životního minima. Chce tak přimět nezaměstnané, aby si aktivněji hledali práci a upřednostnili i méně placené místo před pobíráním dávek. Lidé, kteří by navíc odmítali bez vážných důvodů krátkodobější či veřejně prospěšnou práci, by mohli dostávat jen minimální podporu na základní potřeby a výživu. Od životního minima se dovíjí nárok na další sociální dávky. Jeho výše je různá pro jednotlivce a pro rodinu s dětmi. Pro samostatně žijícího člověka činí měsíčně 4 100 korun.

Slovenské ministerstvo kultury chce místo 80ti miliónů korun pro národnostní menšiny čtyřnásobně více - až 325 miliónů korun.Nový návrh zákona, který má úplně změnit financování menšinové kultury, vypracoval vicepremiér Pál Csáky spolu s ministrem kultury Rudolfem Chmelem. Přijetí zákona koalice zatím odložila. V letošním roce se na Slovensku rozdělilo na granty na podporu menšinové kultury téměř 47 miliónů korun A romským projektům ministerstvo přidělilo přes 7 miliónů.

Olympijský komplex v Aténách V Řecku byli někteří Romové přinuceni odejít ze svých příbytků, neboť úřady potřebovaly pozemky na výstavbu olympijské vesnice, parkovišť a dalšího zázemí pro olympiádu. V Řecku podle agentury AP [ej pí] žije kolem 150ti tisíc Romů, většina v chatrčích bez elektřiny a tekoucí vody. Vláda v roce 2001 přislíbila 369 miliónů dolarů na pomoc Romům. Přestože na nutnost řešení problému řeckých Romů upozorňují i mezinárodní organizace, podle AP zůstalo tentokrát jen u slibu. Řecká vláda totiž potřebovala přes 8 miliard dolarů na přípravu her v Aténách.

Na úterý 31. srpna připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky tiskovou konferenci k novele zákona o sociálně právní ochraně dětí. Cílem právní úpravy je především umožnit dětem, aby vyrůstaly v prostředí, které bude co nejvíce podobné prostředí rodinnému. Novela by měla také posílit ochranu dětí před týráním a zneužíváním a zlepšit postavení pěstounů.

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
03.01.2015Rubikon Centrum pomáhá s hledáním práceO Roma Vakeren
20.12.2014Dlouhodobě nezaměstnaní se v Jablonci nad Nisou mohli zapojit do veřejně prospěšných pracíO Roma Vakeren
16.08.2014Nezaměstnaní Romové mohou vyvěsit své životopisy na web IQ Roma servisuO Roma Vakeren
14.06.2014Žižkovská radnice, občanské sdružení Buči a úřad práce společně bojují s nezaměstnanostíO Roma Vakeren
09.12.2013Rekvalifikace pomohou dlouhodobě nezaměstnaným získat práciZprávy ze života Romů
02.08.2012Startuje kampaň proti předsudkům při zaměstnávání RomůZprávy ze života Romů
21.07.2012Na co je třeba dát si pozor, hledáte-li práci na internetuO Roma Vakeren
07.07.2012Občanské sdružení Buči pomáhá nezaměstnanýmO Roma Vakeren
04.02.2012Job Cluby pomáhají nezaměstnaným najít práciO Roma Vakeren
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Školní rok už je za dveřmi
Příští týden začne nový školní rok. Jak se na něj připravují v rodině Demeterových řekl Marii Vrábelové Lukášek a jeho maminka Vlasta.

Foto: Jana Šustová "Začátek školního roku - opět starosti, učení, psaní a čtení a všechno dohromady."

Váš syn jde do třetí třídy, co je pro Vás největším problémem pro něj sehnat?

"Dneska je všechno k sehnání, já si myslím, že už máme všechno, co potřebujeme."

Před školou v Karlíně (Foto: Anna Poláková) Začíná nový školní rok. Znamená to změnu režimu dne i pro Vás?

"Určitě. Protože musím dřív vstávat, musíme připravovat věci, připravovat se na úkoly, na všechno."

Lukášku, jdeš do třetí třídy. Těšíš se?

"Na něco jo, na něco ne."

Na co se těšíš?

"Na matematiku.

A netěšíš se...?

"Asi na čtení."

Začne Ti zase nový režim, školní režim. Máš z toho trochu strach?

"Mám, že dostanu pětku a poznámku."

Už se začínáš učit?

"Učil jsem se zatím matematiku, zatím jenom příklady."

Těšíš se na kamarády?

"Jo."

Začnou Ti i mimoškolní kroužky. Co děláš?

"Těším se na fotbal."

Teď až půjdeš do školy, budeš muset ten celý den změnit?

"Jo. Dřív vstávat."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
02.04.2016Co přinese inkluze pedagogům?O Roma Vakeren
13.02.2016Sběr dat pomáhá lépe integrovat děti v britských školáchO Roma Vakeren
23.01.2016Britské zkušenosti s pedagogickou prací s romskými žáky se přenáší i do ČeskaO Roma Vakeren
16.01.2016Proč základní školy odmítají romské žáky?O Roma Vakeren
09.01.2016Co přinesl rok 2015 a co ovlivní život některých Romů i v budoucích letechO Roma Vakeren
09.01.2016Třetinu žáků Základní školy Trmice tvoří romské děti a jsou dobře začleněnyO Roma Vakeren
21.11.2015Lucie Ščuková se za Česko zúčastnila konference Inclusiv education – Take action!O Roma Vakeren
25.04.2015Podle zprávy Amnesty International Česko stále diskriminuje romské děti ve školstvíO Roma Vakeren
07.03.2015Magdalena Karvayová v Ostravě motivuje romské rodiče, aby své děti zapsali do nesegregovaných základních školO Roma Vakeren
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Harri Stojka vydává sólové album
Jméno Harriho Stojky jsme byli zvyklí spojovat se skupinou Gitancoeur. V těchto dnech však jeho skladby vycházejí na novém sólovém CD. Více o tomto fenomenálním rakouském muzikantovi řekl Marii Vrábelové producent Zdeněk Vokatý.

Harri Stojka (Foto: Jana Šustová) "Tohle cd bylo vyhlášeno jako "cd roku". Harri se tam pokouší zpracovat všechny myšlenky a všechny dojmy, které převzal a které pronásleduje životem od Django Reinhardta, kterého považuje za naprosto jediného kytaristu, který se, ač invalida - potom hrál jenom třemi prsty, stal největším kytaristou."

Říkáte, že tam jsou myšlenky. Jaké myšlenky konkrétněji?

"Hlavní myšlenka je existence člověka v tomto světě. Jak se k tomu světu vztahovat, jakým způsobem přijímat otázky, jakým způsobem na ně odpovídat. Autencitita pocitů, které se nahromadí a které člověk může nějak uchopit a poslat dál. Pro Harriho Stojku úplně zásadní."

CD Harriho Stojky je jaký žánr?

"Harry samozřejmě prošel všem možnými způsoby hraní od rocku, přes gypsy pop, přes nějaké kytarové instrumentální záležitosti, ale toto je jeho nejsilnější parketa a to je jazz."

Harri Stojka koncertuje po celém světě. Byl u nás. Chystá se k nám?

"Byl u nás tento rok na jaře, kdy ve Švandově divadle proběhla taková fůze, která se jmenovala Velikost cikánova srdce, která začala Carmen, tedy a la Carmen, a končila Gitancoeur, kde Harri Stojka předvedl se svou kapelou neuvěřitelné věci z vlastních skladeb a vlastním temperamentem. Chystá se tu zahrát znovu. Bude to ale až začátkem příštího roku."

Jak se u nás cítí? Jaké je naše publikum?

"Naše publikum je skvělé, ale schází tam ta romská část. Je pravidlo, že tam kde se hraje výtečná romská muzika, tam chodí Romové málokdy. Já už jsem se k tomu takto několikrát vyjadřoval. Třeba to bude, co se týče jazzu jiná záležitost. Dáme určitě včas vědět, kdy to bude."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
19.05.2006Jeden z nejlepších rakouských jazzových hudebníků Harri Stojka vystoupí na festivalu KhamoroO Roma Vakeren

=[ Reportáž ]=
Skupina Khetane hraje z každého žánru něco
Pozornost posluchačů na festivalu v Lysé nad Labem upoutala mimo jiné i skupina Khetane z Prahy. Helena Poláková si k mikrofonu pozvala kapelníka Arpáda Čugu.

Arpád Čuga (vlevo) a Roman Krištof (Foto: Jana Šustová) "Já si myslím, že se lidi bavili a že to bylo dobrý. Máme styl muziky, který se nedá zaškatulkovat, že bychom byly čistě funková, nebo soulová, nebo rocková. Každý si v tom vezme kousek, z každého žánru v té kapele něco je."

Khetane na festivalu v Lysé n. L. (Foto: Anna Poláková) Kde ještě vystoupíte?

"V nejbližší době vystupujeme 10. září v Rock Café, pak máme naplánované hraní v Mekce - to se týče pražských klubů. Jinak hrajeme různě i mimo Prahu."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
13.01.2006Na benefičním hudebním večeru pro děti s autismem zahrají i romské kapelyO Roma Vakeren
30.12.2005Se skupinou Khetane vystupuje David KrausO Roma Vakeren
26.08.2005David Kraus skládá hudbu pro skupinu KhetaneO Roma Vakeren
12.08.2005Kapela Khetane pracuje na novém projektuO Roma Vakeren
09.07.2004Představujeme skupinu KhetaneO Roma Vakeren

"O Roma vakeren" čili "Romové hovoří" je u konce. Naladit si nás můžete opět za týden v pátek ve 20.05 na vlnách Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu. V úterý a ve čtvrtek na VKV regionálních studií. Naše vysílání O Roma vakeren čili Romové hovoří najdete také na internetu na adrese www.romove.cz.

Příště vám nabídneme aktuality ze života Romů a nebude chybět ani romská muzika.

Klidný večer vám přejí průvodci dnešním O Roma vakeren - Anna Poláková a Jaroslav Sezemský.

Romale sam lošale, hoj amen šunen. Irinen amenge, so kamen te šunen andro O Roma vakeren. Ada šuniben predal tumende.

Mějte se moc pěkně a klidný víkend.

Romale but bacht te sasťipen. Ačhen Devleha.

Obsah článku:
Reportáž:  Zámecký park v Lysé nad Labem byl dějištěm Romského hudebního festivalu
Reportáž:  Festivalu v Lysé nad Labem se zúčastnila i zpěvačka Anna Fečová
Zprávy: 
Reportáž:  Školní rok už je za dveřmi
Reportáž:  Harri Stojka vydává sólové album
Reportáž:  Skupina Khetane hraje z každého žánru něco

Článek
Tisknout
Poslat e-mailem

Předchozí vydání "O Roma Vakeren"
25.06.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
11.06.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
28.05.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
09.04.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
02.04.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
12.03.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
27.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
20.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
13.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
09.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Archiv rubriky

Nejčtenější články
803741   26.02.00 Odchod Romů z České republiky
314875   12.10.07 Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
299978   11.09.98 Romske aktuality
270305   14.03.00 Romský jazyk
172304    Historie a původ Romů
141366   12.02.02 Historie Romů na území České republiky
121078    Tradiční způsob života Romů na území bývalého Československa
103410    Fotografie
90594   18.09.98 Můj svět - Fotografie romských dětí
86379   16.01.04 Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Copyright © Český rozhlas / Czech Radio, 1997-2023
Vinohradská 12, 120 99 Praha 2, Czech Republic
E-mail: info@romove.cz