Vyhledávání
30.9.2023
AKTUALITY

HISTORIE ROMŮ

TRADICE, KULTURA

OSOBNOSTI

SOUŽITÍ

KONTAKTY

FOTOGRAFIE

Česky English Deutsch Francais
Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Pořad odvysílaný stanicí Český rozhlas 1-Radiožurnál

Prostřednictvím romského vysílání vás bereme mezi lidi, o kterých jste v minulosti mnoho nevěděli. Žijeme spolu sice dlouho, ale poznáváme se až nyní.

Logo Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Pořad "O Roma vakeren" čili "Romové hovoří" pravidelně připravuje romská redakce Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, kterou vede Anna Poláková. Na těchto stránkách přinášíme textovou a zvukovou verzi pořadu, který se vysílá na okruhu Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu každý pátek od 20 do 21 hodin. Další informace o pořadu najdete na stránkách www.rozhlas.cz.Na vlnách Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu vás vítáme při poslechu pravidelného pořadu "O Roma vakeren" čili Romové hovoří".

Bacht tumenge Romale, the lači rat. Pale hin parašťovin u amen sam pale tumenca. Jek ora šunena amaro vakeriben " O Roma vakeren!!!!

Připravili jsme pro vás celou hodinu zajímavostí ze života Romů. Nebude chybět ani romská hudba a dnes jí bude rozhodně více.

Mištes tumenge bešen, ke tumari kavica u šunen nevimata palo amare romane grupi. Šunena te romane giľa - šukar šuniben.

Peršo amenca vakerela e Erika Fečovo - terneder. Dodžanena tumen, hoj phirel andre škola, kaj pes sikľol te giľaven. Mukaha tumenge tiž lakeri giľi.

Nejdříve vám představíme studentku Pražské konzervatoře Eriku Fečovou.

Vičinaha tumen pro festivalis Gypsy Celebration pro burkos Svojanov, savo kerel e Ida Kelarovo. Roma vakeren šunena tiž nevipena, andalo romengero dživipen.

Pozveme vás na hudební festival Gypsy Celebration na hrad Svojanov, který už po čtvrté pořádá Ida Kelarová. Celé naše dnešní vysílání bude o romských hudebních skupinách a jejich hudbě . Tolik namátkou z programové nabídky a teď už vám nerušený poslech přejí Anna Poláková a Jaroslav Sezemský.


=[ Reportáž ]=
Zpěvačka Erika Fečová
Velkým hudebním talentem je studentka Pražské konzervatoře Erika Fečová. Narodila se v rodině romských hudebníků, kteří hrají tradiční muziku, ale ona má nejraději jazz. Zpívat a tancovat začala už jako tříletá a to při vystoupeních se se svým dědou.

Erika Fečová "Jezdili jsme různě po republice i venku, v šesti letech jsem asi rok chodila na klavír, pak jsem řekla, že chci zpívat, a od té doby zpívám."

V září nastoupíte do třetího ročníku. Jak se Vám daří na škole?

"Musím zaklepat, že to jde vcelku v pohode."

Jaké máte plány do budoucna?

"Určitě bych chtěla odjet pryč z České republiky."

Erika Fečová Studovat v zahraničí a studovat hudbu.

"Ano, to určitě."

Jak se k tomu staví Vaše rodina, že byste odjela do zahraničí? Přece jenom žijete pospolu tradičním způsobem života tři generace.

"Oni s tím svým způsobem souhlasí, protože mají ten názor jako já, že tady v České republice neprorazím."

Proč si myslíte, že neprorazíte?

"Za prvé je to v tom, že jsem Romka, a za druhé je to tou muzikou, kterou chci dělat já, tady v České republice nikdo nerozumí."

Zúčastnila jste se soutěže SuperStar. Jak jste byla úspěšná? Kam jste se až dostala?

"Do druhého kola."

Bylo tam hodně Romů?

"Musím říct, že jich bylo dost. Musím říct, že jsem nečekala, že jich bude tolik."

Vy sama jste měla možnost sblížit se i s ostatními. Jak to vypadalo v té soutěži co se týče přátelství. Cítila jste nějakou diskriminaci ze strany těch lidí, nebo že by na Vás špatně pohlíželi proto, že jste Romka? Jak to tam vypadalo?

"Ne to vůbec. Spíš naopak, tam byla taková parta, že si všichni drželi navzájem palce, cítila jsem se tam hrozně dobře."

Co Vám to dalo, jaký z toho máte pocit do budoucna. Určitě jste přemýšlela, že když se tam přihlásíte, jak se k Vám budou chovat, jak se postaví k tomu, že se do takové soutěže přihlásila Romka. Určitě jste nad tím přemýšlela. Co Vám dalo poznání, že jste spolu vycházeli, že jste si měli spolu o čem povídat?

"Já myslím, že je to v tom, že všichni tou muzikou žijem. A když si mají lidi co říct, tak je to v tom, že máme ten jeden cíl."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
28.11.2015Erika Fečová vydala nové album Go for itO Roma Vakeren
16.08.2014Cesta Eriky Fečové k rozhodnutí stát se pěstounskou matkouO Roma Vakeren
24.11.2012Erika Fečová vydala své první sólové album The StoriesO Roma Vakeren
29.01.2011Cesta Eriky Fečové od tradiční romské hudby k jazzu a funkyO Roma Vakeren
02.01.2009Zpěvačka Erika Fečová dosáhla v uplynulém roce řady úspěchůO Roma Vakeren
23.07.2004V muzikantské rodině Fečových mají kapelu i ženyO Roma Vakeren

=[ Horké téma ]=
Bengas
Nyní vám představíme skupinu Bengas. Milana Horvátha si k mikrofonu pozvala kolegyně Jana Šustová.

Od kdy spolu hrajete?

"Takto spolu hrajeme od září 2001, jinak my kluci hrajeme vlastně už od základní školy. Pořád jsme spolu, různě jsme se jmenovali, hrávali jsme v různých kapelách, pak jsme se zase sešli, někteří z nás emigrovali - to byly ty doby v 90. letech - Martin do Francie, my do Belgie, do Holandsko a tak všelijak. V roce 2000 jsme se najednou všichni v létě sešli doma a šli jsme si zahrát na nějaký romský festival v Lysé nad Labem, kde se každoročně koná festival. Od té doby jsme si řekli: nikam už nejdem, zůstanem doma, začnem makat, začnem hrát. Tak jsme to trošku dokázali."

V květnu loňského roku skupina Bengas pokřtila své první album. Jaké skladby na něm jsou?

"Je na něm 14 skladeb, z toho 9 našich vlastních a pět lidových. Jedna je maďarská, jedna jugoslávská a pak naše čardáše z východního Slovenska. Jedna je švédská od Romů, kteří putují po světě a hlásají Boží slovo."

Co to znamená, že hlásí Boží slovo?

"Zpívá se o Ježíši. Oni mají hodně takových písniček, hodně koncertují jako třeba v Americe baptisti, tak oni Romové jezdí po světě a hlásí Boží slovo."

Co znamená jméno cédéčka?

"Dža je v překladu "cestou" - tak jsme si řekli, že název bude prostě "Dža". Nebo když máme koncert, tak na plakátu je jen Dža Music, nedá se to prostě pojmenovat ta naše hudba. Náš Martin basista hraje funkově, já s Láďou hrajeme španělské rytmy, Milan ruské, Franta hrál na bicí v rockové kapele, teď hraje sólovou kytaru. Když to dáme dohromady, každý si něco svého najde v naší kapele, trošku jazzu, trošku funky, trošku rocku. Proto říkáme dža - to co hrajeme nemá pojmenování, my hrajem všechno dohromady, je to taková dža music."

V kapele máte řadu přezdívek. Jak všechna ta jména vznikala?

"Mně říkali od malička migeli, nevím, kde to máma vzala. Láďa žabák. Jsou to přezdívky od malička, to vzniklo doma v rodinách. Máma na něj tak volala, tak jsme mu tak také začali říkat. Tak ty přezdívky vznikly."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
09.01.2016Už 15 let hraje svým příznivcům kapela BengasO Roma Vakeren
23.04.2010Skupina Bengas připravuje své třetí albumO Roma Vakeren
20.02.2009ZprávyO Roma Vakeren
09.01.2009O změnách v kapele Bengas a jejich připravovaném albuO Roma Vakeren
23.12.2008Skupina Bengas nahrála vánoční píseňZprávy ze života Romů
22.08.2008Pozvánka na pietní akt a na koncertO Roma Vakeren
19.08.2008Na interkulturním koncertu vystoupí Romové i potomci Sudetských NěmcůZprávy ze života Romů
30.05.2008Z českých skupin na letošním Khamoru vystupovala kapela BengasO Roma Vakeren
27.03.2008Festival Febiofest a Romové Zprávy ze života Romů
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Zprávy ]=

První romskou členkou Evropského parlamentu se stala devětadvacetiletá Lívia Járókaová z Maďarska. Byla zvolena za konzervativní stranu Fidesz a považuje se za skutečnou zástupkyni devíti miliónů Romů, z nichž většina žije ve střední a východní Evropě. Járókaová vyzvala Evropskou komisi, aby soustředila své úsilí na vylepšení života Romů. Řekla, že v romské otázce vyvíjel Brusel správný nátlak na nové členské země EU, avšak sám nic konkrétního nepodnikl.

Němečtí zástupci Sintů a Romů chtějí, aby se Česká republika zasadila o zrušení vepřína v jihočeských Letech nedaleko bývalého koncentračního tábora pro české Romy. Předseda Ústřední rady německých Sintů a Romů Romani Rose předal tuto výzvu českému velvyslanci v Berlíně a jeho prostřednictvím chce požádat i prezidenta Václava Klause, aby s českými romskými organizacemi o této věci jednal.

Část přerovských Romů se dostala do křížku s místostarostou Zdeňkem Boháčem z ODS, který je manažerem programu prevence kriminality. Romové tvrdí, že jim před komunálními volbami slíbil řešení romských problémů, ale nyní se tak neděje. Několik desítek Romů proto podepsalo petici, ve které na věc upozorňují. Boháč nařčení odmítá a petici považuje za nátlakovou akci ze strany Romů a pokus o diskreditaci ODS.

Brněnské Muzeum romské kultury, které se už delší dobu potýká s nedostatkem provozních prostředků, získá od Jihomoravského kraje dotaci 200 tisíc korun na mzdy. Hejtman Stanislav Juránek věří, že ostatní peníze se do konce roku najdou. Muzeu totiž chybí do konce letošního roku na provoz zhruba dva milióny korun.. Vedení muzea se je snaží získat ještě od státu, nebo od nadací zabývajícíchz se obdobnou činností.

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
01.08.2017Došlo k obratu - stát by mohl vepřín v Letech koupit už záříZprávy ze života Romů
06.08.2016Vyvěšení vlajek, hudba i vzpomínky připomněly oběti romského holocaustuZprávy ze života Romů
25.06.2016Nizozemský umělec Ron Glasbeek zachycoval život Sintů v období před, během a po druhé světové válceO Roma Vakeren
28.05.2016Vláda intenzivně jedná s majitelem vepřína v Letech u Písku o jeho odkoupeníO Roma Vakeren
20.02.2016Ignác Zima spoluzakládal Muzeum romské kultury a vyučoval romštinuO Roma Vakeren
06.02.2016Romský asistent prevence kriminality Ján Polyák získal zvláštní vyznamenání Ministerstva vnitraO Roma Vakeren
23.01.2016ReportážO Roma Vakeren
16.01.2016Mezinárodní kampaň podpoří odstranění vepřína na místě bývalého nacistického tábora v Letech u PískuO Roma Vakeren
05.12.2015Plesem desetiletí vyvrcholily oslavy deseti let existence Muzea romské kultury jako státní organizaceO Roma Vakeren
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Hudební festival Gipsy Celebration
Společně s Vladimírem Krocem se vypravíme na hrad Svojanov u Poličky. Právě tam se totiž ode dneška do neděle bude zpívat, hrát a tančit v rytmech romské hudby. Hudební festival Gipsy Celebration navíc nabízí skutečně unikátní zážitky zkušenosti v podobě workshopů, vedených Idou Kelarovou, o které se říká, že je schopná probudit hlas i v kameni.

Ida Kelarová Hudební festival Gipsy Celebration nabízí navíc skutečně unikátní zážitky, zkušenosti v podobě workshopů vedených Idou Kelarovou, o které se říká, že je schopna probudit hlas i v kameni. A právě Ida Kelarová nám o přehlídce prozradí víc.

Přeji Vám dobrý den.

"Dobrý den."

S vedením hlasových kurzů máte dlouhodobé zkušenosti. Jedním z Vašich projektů je i sbor původních nezpěváků Apsora. Uslyšíme toto seskupení i na Svojanově?

"Samozřejmě, dalo by se říci, že diky tomu, že Apsora vznikla a že funguje, můžeme uskutečnit i dětský tábor, který se koná na hradě Svojanov pro romské i neromské děti většinou z dětských domovů, protože Apsora vlastně funguje tak, že přestože jsou to neprofesionálové - jsou to participanti těch mých kurzů - tak děláme přes rok benefiční koncerty a výtěžek pak věnujeme právě na tábor, který se koná na hradě Svojanov deset dní."

Gipsy Celebration Na Svojanově se nebude jen hrát a zpívat, mezi hosty jsou například i etnologové či zástupci romských organizací. Bude se tedy i besedovat? A pokud ano, o čem?

"Ano. Máme tady přednášky. Je tady paní Danka Šilanová ze Slovenska, je to spisovatelka a spoluzakladatelka divadla Romatán, je to zakladatelka romského listu Romano nevolil. Je to prostě žena, která opravdu žije a pracuje pro Romy intenzivně již nějakých třicet let. Ta bude přednášet o historii Romů. Máme tady paní dr. Evu Davidovou, která bude křtít své CD, které se skládá ze sbírky písní, které nasbírala za 35 let svého života, když cestovala po romských osadách a autentické nahrávky vyšly na tom cédéčku, které budeme křtít. Eva bude informovat naše posluchače o tom, jak ta sbírka vznikla. Pak tady máme pana Radka Baláže, režiséra, který se mnou spolupracoval, nebo já s ním na muzikálu Cikáni jdou do nebe, která měla premiéru v dubnu v Divadle na zábradlí. Takže ten bude promítat takový dokumentíček."

Hrad Svojanov Program je tedy opravdu bohatý...

"Ano, je toho opravdu hodně."

Ty jednotlivé festivalové dny mají mít specifické zaměření. Jak tedy bude festival probíhat?

"Máme to tak, že naše obecenstvo tvoří lidi, kteří se sem sjeli z celého světa. Jsou to lidé, kteří se mnou spolupracovali buď u nás nebo v zahraničí, takže tu máme opravdu široké publikum a mezi nimi i různorodé umělce a tak dál. Teď zrovna jsme v penzionu Otakar, kde se nacvičuje nějaký tanec."

Dnešek má být v duchu netradiční romské hudby, zítřek jazz a pop a neděle tradiční romská hudba.

"Ano, ano."

Já Vám děkuji za pozvánku. Na shledanou.

"Na shledanou."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
28.09.2015Romano drom: Ida Kelarová vytváří prostor pro boření předsudků a setkávání s romskou kulturouZprávy ze života Romů
15.08.2015Letní škola Romano drom připravila romským dětem řadu zážitkůO Roma Vakeren
08.08.2015Dva týdny plné hudby a tance nabídla romským dětem Ida Kelarová a čeští filharmoniciO Roma Vakeren
30.07.2015Letní škola Romano drom je v plném prouduZprávy ze života Romů
25.07.2015Nad projektem Romano drom převzal záštitu slovenský prezident Andrej KiskaO Roma Vakeren
04.07.2015Ida Kelarová a spolek Miret hledají spolupracovníky pro mezinárodní festival RomaleO Roma Vakeren
28.06.2015Ida Kelarová po osmi letech obnovuje letní hudební festival RomaleZprávy ze života Romů
13.06.2015Sbor Čhavorenge vystoupí spolu s Českou filharmonií na Hradčanském náměstí v PrazeO Roma Vakeren
28.03.2015Ida Kelarová zve na další ročník mezinárodního romského festivalu „Romale“ Gypsy CelebrationO Roma Vakeren
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Kapela Terne čhave
Kapela Terne čhave, což znamená v překladu mladí kluci, už dnes většinou žádnými mladíky nejsou, neboť jejich začátky sahají až do poloviny osmdesátých let. Plně elektrifikovaný sound postavený až na čtyřech kytarách, dvou baskytarách a bicích, vychází z tradiční romské hudby, ale vstřebává i jiné styly, jako rock, jazz, nebo blues. Výsledkem je originální hutný zvuk blízký slavným Gipsy Kings. A jak Terne čhave začínali? Na to odpoví kapelník Gejza Bendik.

Terne čhave "Naše kapela vznikla kolem roku 1988, hráli jsme rok dva, pak se blížila revoluce - to jsme přestali a zároveň to je vlastně náš začátek. Hráli jsme na portách v Plzni, pak jsme toho nechali a 12 let jsme nehráli. Teď hrajeme třetím rokem."

Ten název Therne čhave - mladí kluci - pochází z té doby 80. let?

"Ten název nám zůstal stejný, protože i kapela zůstala stejná."

Kolik vás teď je?

Terne čhave "Je nás osm, máme nového člena Milana Šána - ten hraje na housle, teď s námi bude jezdit a bude s námi hrát."

Jak jste se tehdy dali dohromady?

"My jsme se znali od malička. Hradec je malé město, skoro všichni jsme bydleli na jedné ulici, hráli jsme fotbal, blbli jsme, skoro všechno jsme dělali spolu."

Kdo vám píše hudbu? Máte svoji vlastní, nebo hrajete spíš romské lidové písně?

"Na 80 procent máme svoje vlastní písničky a používáme i lidové písničky. S těmi pracujeme tak, že necháme původní texty, které známe tak, jak nás je učily babičky, jen melodii zachovat tak, jak se zpívala kdysi, to je problém, dnes třeba ani nikdo nevíme, jak to bylo přesně. Snažíme se tedy do dnešní podoby použít to, co si pamatujeme nebo co nás naučily babičky."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
07.04.2015Bo me som Rom: Terne Čhave se vrací se svým čtvrtým, zatím nejosobnějším albemZprávy ze života Romů
13.01.2015„Gipsy Parade“: Terne čhave a Shum Davar v pražském Rock CaféZprávy ze života Romů
10.01.2015Kapela Terne čhave podniká hudební výlety do oblastí, kam se ne každý odvážíO Roma Vakeren
29.10.2011Gipsy Kings koncertovali už potřetí v České republiceO Roma Vakeren
21.10.2011Po čtyřech letech se do Česka vrátila skupina Gipsy KingsZprávy ze života Romů
11.10.2011Slavní Gipsy Kings se v Brně představí za pouhých 10 dní!Zprávy ze života Romů
01.02.2011Jediný koncert Gipsy Kings v České republice!Zprávy ze života Romů
11.09.2010Yorgui Loeffler, kytarová hvězda gypsy jazzu z AlsaskaZprávy ze života Romů
11.05.2009Na Habrovce letos zahrají Parno Graszt i Terne ČhaveZprávy ze života Romů
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

=[ Reportáž ]=
Skupina Gulo čar
Po hradeckých Terne čhave si vezmeme na mušku brněnskou skupinu Gulo čar. Dosud největším překvapením v kariéře byla pro tyto hudebníky cena Akademie populární hudby Anděl 2003 v žánrové kategorii world music. "Ještě si pořád neuvědomuji, co to znamená. Pořád si myslím, že to není pravda, že je to nějaký fór," řekl několik minut po převzetí vítězné sošky anděla kolegyni Janě Šustové baskytarista a kapelník Vladimír Dirda, a pokračoval.

Gulo čar "Kapela Gulo čar vznikla v 80. letech, nebyla to tehdy Gulo čar, jmenovalo se to jinak, ale členi jsou stálí už od těch 80. let - ne sice všichni. Základ kapely je můj bratr Pavel, který nejvíc skládá pro Gulo čar."

Vy se živíte hudbou profesionálně, nebo to je jen koníček?

"Pár lidí z kapely se hudbou živí profesionálně, a tak 70 procent to děláme ještě zatím jako koníček, protože máme každý svoji práci."

Mít kapelu při zaměstnání je jistě náročné, jak často zkoušíte?

"Každý si tu práci přizpůsobil hraní, takže my zkoušíme: základ každý den a tři krát týdně celá skupina i s dechy a vokalisty."

Vy nehrajete tradiční romské písně, vy si skládáte svoji vlastní hudbu. Můžete mi říct, kdo vaši hudbu skládá, kdo píše texty písní?

"Hudbu skládá z 90 procent můj bratr Pavel Jirda. Jak zní i vypada celý Gulo čar to je jeho zásluha, protože on to celé vymyslel. A texty děláme dohromady, texty jsou tradiční, ale muzika se trošku posunula, protože jsme nevyrostli na tradiční romské muzice."

Jaké máte zkušenosti s českým publikem?

"Já si myslím, a je to možná extrém, že pro nás je české publikum tisíckrát lepší než romské publikum, protože Romáci se stěží odvážou na něco, co není romské, tradiční, nové. Ale české publikum je otevřenější ke všemu, máme radši české publikum."

Zde si můžete příspěvek poslechnout:

Poslech:
RealAudio ~ DownloadSouvisející články
DatumNadpisRubrika
12.04.2014„Som Biely aj Čierny“ zpívají Supa, Smola a Hrušky s Gulo čarO Roma Vakeren
15.01.2008Brněnský Gulo čar natáčel „Pražákům je hej“ pro pořad ČT Souboj hitů Zprávy ze života Romů
26.01.2007Kapela Gulo čar pozitivně hodnotí kampaň upozorňující na problematiku romských ghettO Roma Vakeren
27.10.2006Gulo čar vystoupí společně s králem soulu Jamesem BrownemO Roma Vakeren
06.06.2006Blíží se jedinečný koncert židovské a romské kapelyZprávy ze života Romů
21.04.2006Kapela Gulo čar pokřtí své nové CD Gipsy goes to HollywoodO Roma Vakeren
19.04.2006Gulo čar: z Bronxu do HollywooduZprávy ze života Romů
03.03.2006Skupina Gulo čar vyrazila na likviduj! tourO Roma Vakeren
17.02.2006Gulo Čar vyrážejí Likviduj!Tour proti ghettůmZprávy ze života Romů
Všechny články (POZOR - možnost velmi dlouhého výpisu)

"O Roma vakeren" čili "Romové hovoří" je u konce. Naladit si nás můžete opět za týden v pátek ve 20.05 na vlnách Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu. V úterý a ve čtvrtek na VKV regionálních studií. Naše vysílání O Roma vakeren čili Romové hovoří najdete také na internetu na adrese www.romove.cz.

Příště vám nabídneme aktuality ze života Romů a nebude chybět ani romská muzika.

Klidný večer vám přejí průvodci dnešním O Roma vakeren - Anna Poláková a Jaroslav Sezemský.

Mějte se moc pěkně a klidný víkend.

Romale but bacht te sasťipen. Ačhen Devleha.

Obsah článku:
Reportáž:  Zpěvačka Erika Fečová
Horké téma:  Bengas
Zprávy: 
Reportáž:  Hudební festival Gipsy Celebration
Reportáž:  Kapela Terne čhave
Reportáž:  Skupina Gulo čar

Článek
Tisknout
Poslat e-mailem

Předchozí vydání "O Roma Vakeren"
25.06.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
11.06.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
28.05.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
09.04.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
02.04.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
12.03.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
27.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
20.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
13.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
09.02.16  Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Archiv rubriky

Nejčtenější články
803741   26.02.00 Odchod Romů z České republiky
314875   12.10.07 Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
299978   11.09.98 Romske aktuality
270305   14.03.00 Romský jazyk
172304    Historie a původ Romů
141366   12.02.02 Historie Romů na území České republiky
121078    Tradiční způsob života Romů na území bývalého Československa
103410    Fotografie
90594   18.09.98 Můj svět - Fotografie romských dětí
86379   16.01.04 Romské vysílání "O Roma vakeren" - "Romové hovoří"
Copyright © Český rozhlas / Czech Radio, 1997-2023
Vinohradská 12, 120 99 Praha 2, Czech Republic
E-mail: info@romove.cz