Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 06.06.2020 04:44

Premiér se sejde s nespokojenými úředníky Agentury pro sociální začleňování
19-05-2015  Jana Čermáková


Zaměstnanci Agentury pro sociální začleňování stávku přerušili do jednání s premiérem (Foto: Martin Karlík) Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka se dnes večer setká s nespokojenými zaměstnanci vládní Agentury pro sociální začleňování. Většina z nich začala minulý týden stávkovat, pak protest přerušili právě do jednání s premiérem. Instituce spadá pod ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera z ČSSD. S ním se úředníci přou o její budoucí podobu a fungování.

„Jednání ukáže, co bude dál. Pořád je na stole 24 výpovědí lidí, kteří v této situaci nemohou dále pracovat. Proto očekávají, jak jednání dopadne," řekl jeden z nespokojených zaměstnanců agentury Petr Čáp.

"Pokud pro nás dopadne pozitivně ve smyslu, že dojdeme konsenzu, tak velmi doufám, že ti kolegové, kteří mají připravenou výpověď, to ještě zváží," dodal.

Dienstbier už se setkal se zástupci měst, která s Agenturou pro sociální začleňování spolupracují.

Podle místostarosty města Štětí Miroslava Andrta z ČSSD je ministr ujistil, že situace v agentuře by neměla spolupráci s městy ohrozit:

„V podstatě by to aktuálně nemělo mít dopad na činnost jednotlivých lokálních konzultantů ve městech. Je tam samozřejmě určité riziko, na což nás upozornil, že je to pak věcí každého jednotlivého zaměstnance, zda bude chtít pokračovat, nebo dát výpověď.“

Ministr Dienstbier nevidí žádný důvod, kvůli kterému by zaměstnanci agentury nemohli pracovat dál.

„Já doufám, že i týdenní odstup od přerušení stávky přispěl k nějakému vychladnutí hlav a k reálnějšímu pohledu na situaci. Každý z pracovníků agentury může v práci pokračovat. Nikomu v tom nechceme jakkoli bránit. Pokud se někteří rozhodnou podat výpověď, tak pro mě nebude příliš srozumitelné, pokud tvrdí, že jim na činnosti záleží. Samozřejmě je to ale jejich právo,“ uvedl Dienstbier.

Do konce týdne by mělo být také jasné, kdo nahradí ve funkci ředitele agentury Martina Šimáčka, kterého ministr v polovině dubna odvolal.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/26874
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003