Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 06.06.2020 04:42

Cenu Roma Spirit získala i vedoucí romského vysílání Českého rozhlasu
11-12-2014  Denisa Šindlerová


Redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu Iveta Demeterová získala cenu Roma Spirit v kategorii Média (Foto: Jana Šustová) Ocenění Roma Spirit 2014 v kategorii Média získala Iveta Demeterová, vedoucí redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu. Ocenění je určené jednotlivcům i organizacím, které pomáhají zlepšit situaci Romů v Česku. Iveta Demeterová jej získala za pořad O Roma vakeren, tedy Romové hovoří.

„Ocenění jsme získali za korektní a objektivní informace, které přispívají k integraci Romů do společnosti a k pozitivnímu obrazu Romů. Získali jsme to za to, že upozorňuje pozitivně i negativně na věci, které v současné době Romy tíží a pálí,“ říká Demeterová.

Redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu Iveta Demeterová získala cenu Roma Spirit v kategorii Média (Foto: Jana Šustová) Zpravodajsko-publicistický magazín O Roma vakeren přináší informace o životě Romů žijících v Česku i v zahraničí. Je to jediné rozhlasové vysílání pro romskou menšinu. Mapuje celospolečenské dění týkající se soužití romské a většinové populace.

„Cena, kterou paní Demeterová dostala, je důkazem toho, že Český rozhlas dobře plní své poslání média veřejné služby. Paní redaktorce gratulujeme a přejeme jí hodně úspěchů v další práci,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Ocenění Roma Spirit bylo letos uděleno v pěti kategoriích. Za celoživotní dílo cenu převzala 82letá romistka Eva Davidová z Českého Krumlova. Organizátory projektu v České republice jsou Otevřená společnost a Nadace Michaela Kocába.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/26717
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003