Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 09.07.2020 14:11

Z Brna odjíždí dvanáct dobrovolníků pomáhat do Zakarpatské Ukrajiny
04-10-2013  Tomáš Jelen


Romský chlapec z Podkarpatské Rusi (Foto: Petr Axmann) Dobrovolníci z Brna odjíždí do Ukrajinské Svaljavy postavit malý domek pro matku s dcerou, které se ocitly bez střechy nad hlavou v jedné z největších romských osad v Evropě. Jak se projekt daří, bude sledovat i externí redaktor Českého rozhlasu Tomáš Jelen.

Organizátor projektu, fotograf Radim Kupec, z něho vyloučil peníze z veřejných zdrojů. Chtěl, aby to byla dobrovolná pomoc člověka člověku.

„Dvanáct dobrovolníků odjíždí za své peníze, z kterých si hradí ubytování a stravu, ve svém volnu stavět domek pro malou Márii a její maminku,“ vysvětluje Kupec.

Postavením skromného příbytku ale projekt nekončí. Druhým, neméně důležitým úkolem je pomoci děvčatům zpátky do života v komunitě. To bude hlavní úkol další členky týmu, Markéty Círové, která má pro malou dívku připravenou řadu her a výtvarných aktivit.

„Byla bych ráda, kdyby se přidala i velká Márie. Mám nachystané aktivity, které jsou dělané tak, aby ony dohromady mohly společně něco vytvářet,“ uzavírá Círová.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/26137
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003