Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 21.09.2020 18:12

Památník v Letech má nový model tzv. cikánského tábora
08-07-2013  Lucie Hochmanová


Nový model tzv. cikánského tábora v Letech u Písku (Foto: www.lety-memorial.cz) V Památníku romského holocaustu v Letech u Písku si lidé mohou prohlédnout nový model cikánského tábora. Pro památník ho v poměru 1:100 vyrobili studenti Střední školy obchodu a služeb v Teplicích.

Návštěvníci památníku si ho v letní sezoně budou moci prohlédnout. Najdou ho naproti replikám ubikací. Od listopadu do konce března pak bude model k vidění v Infocentru Lety.

Model tábora popsala Renata Hanzlíková z Památníku Lidice, který Památník v Letech spravuje.

„Studenti si od nás převzali fotodokumentaci, která se zachovala. Takže je vyroben podle fotodokumentace, trvalo jim to několik měsíců. Práce samotná započala už někdy v únoru letošního roku, kdy ředitel školy pan Zdeněk Pešek se rozhodl s námi spolupracovat v určitých oblastech jak v Ležácích, tak i v Letech a Lidicích.“

Studenti postupně nasbírali materiály, zpracovali si skici a my jsme měli takové představení polotovaru modelu už v květnu,“ poznamenala Hanzlíková.

„Model je velký 120 krát 120 centimetrů a zachycuje plochu tábora jako takového, nevešly se na model čtyři domky, které sloužily pro dozorce, které stály mimo areál tábora,“ dodala Hanzlíková z Památníku Lidice.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/25872
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003