Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 15.07.2020 01:09

Vysočanský park Podviní poosmé přivítá multikulturní festival Barevná devítka
07-08-2012  Tisková zpráva


Festival Barevná devítka I letos v létě můžete poznat kus světa. Na cestu po cizokrajných zemích se vydejte tramvají do vysočanského parku Podviní. Zde na Vás bude čekat spousta chutí, vůní, barev a rytmů z mnoha krajin. Multikulturní festival Barevná devítka se letos koná již poosmé, v sobotu 25. srpna od 14 hodin v parku Podviní v Praze 9. Představí se vám kultura různých světadílů, tanečníci a hudebníci z dalekých i blízkých krajin, ochutnáte tradiční delikatesy nejrůznějších zemí a zakoupíte výrobky, které jinde neseženete. Pro děti je připraveno mnoho workshopů i soutěží včetně celofestivalové hry „Za hodinu kolem světa“. Vstup je zdarma.

Program festivalu - hlavní pódium

Uprostřed parku Podviní vyroste pódium, na němž vám exotické krajiny představí svá bohatství. Uvidíte lví tanec, Shao-lin a Tai-ji z Číny, tradiční zpěv a tanec ze zemí Afriky, Ruska, Bulharska, Vietnamu, Irska, Moldávie nebo Pákistánu.

Zajímavou částí programu bude tradiční hrdelní zpěv interpretů z Mongolska a místní hudba i tanec, bollywoodský, orientální či lady latin tanec, ukázka kolumbijské zumby nebo zhudebněné ruské básně z 18. století.

Hudební hvězdy

Festival Barevná devítka Hvězdami hlavního programu letos budou hned dvě kapely. Kubánská sedmičlenná skupina SON CALIENTE rozbalí své dynamické latinskoamerické rytmy ve stylu samby, rumby, bosa novy, cha-cha i mambo. Nikoli náhodou se jejímu frontmanovi přezdívá James Brown z Kuby, při hudbě těchto muzikantů si skvěle zatančíte.

Festivalovou zábavu nakonec zdokonalí skupina ALVIK, kosmopolitní elektro-jazzová formace, jejíž vystoupení mísí jazz, hiphop, drum´n´bass a delikátní písňovou formu, a vytváří z hudby jedno velké dobrodružství.

Etnotržiště a workshopy pro všechny

V tibetském stánku Barevná devítka přiváží poklady celého světa a vy si je můžete koupit, nebo se naučit sami vyrábět tradiční předměty. Odvezete si např. bubínky z Angoly či africké fair-trade výrobky, ručně vázané panenky a koberce z Afghánistánu, prohlédnete si fotografie dětí z Keni a Guineje, naučíte se bojovému umění s čínskou školou, uvidíte japonské kaligrafie, knihy a kimona, zkusíte si také origami, můžete si natisknout svá trička v dílně s depronovými tiskátky nebo v tibetské dílně.

Svou činnost představí velvyslanectví a kulturní instituty Bulharska, Jihoafrické republiky, Ruska a Japonska, a také neziskové organizace, které se zabývají problematikou migrace, integrace a rozvojové činnosti.

Chutě a vůně světa

Jak chutnají dálky? Na festivalu můžete okusit pokrmy z domácí kuchyně mnoha zemí jako Angola, Arménie, Afghánistán, Čína, Gruzie, Pákistán, Rusko, Mexiko, Vietnam. Ochutnat a odnést si můžete víno z Bulharska či Moldávie anebo také čaj v čajovně na louce a fair-trade kávu z různých částí země.

Cesta kolem světa za hodinu

Pro děti je připravena celofestivalová soutěž „Za hodinu kolem světa“. Děti procestují svět, v každé zemi se dozví něco nového o cizích kulturách, krajích a tradicích a mohou si odnést krásné dárky.

Sledujte aktuální informace na internetu nebo facebooku akce.
www.barevnadevitka.cz

Barevná devítka
Park Podviní
Sobota, 25. srpna, 14 - 22 hodin

Kde je park Podviní
Praha 9, Vysočany
Českomoravská (ohraničen ulicemi Podvinný mlýn a Rubeška)

Doprava
metro "B" Českomoravská
tram. 16, autobus 151, Poliklinika Vysočany
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/25212
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003