Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 24.10.2020 12:09

Nový web Dluhový labyrint nabízí informace z oblasti dluhů
07-08-2012  Remedium Praha


Občanské sdružení REMEDIUM Praha na konci července spustilo internetové stránky zaměřené na informace z oblasti dluhů www.dluhovylabyrint.cz.

Dluhový labyrint obsahuje informace z oblasti dluhů a to nejen pro dlužníky. Je proto možné v něm nalézt informace jak o vhodných postupech při potížích se splácením, exekucích či oddlužení, tak o problematice ručitelství, spoludlužnictví nebo třeba práv a povinností osob, které s dlužníkem bydlí v jedné domácnosti. Jeho součástí jsou i doporučení, jak problémům s dluhy předcházet a kontakty na organizace poskytující poradenství.

"Cílem Dluhového labyrintu je umožnit lidem získat ve kteroukoliv denní dobu věcně správné a aktuální informace o právech, povinnostech a možnostech, které souvisí s dluhovou problematikou. Tímto projektem reagujeme na stále se zvyšující potřebu posilování spotřebitelské a finanční gramotnosti občanů, neboť tyto oblasti jsou úzce propojeny s fenoménem zadlužování a předlužování obyvatel. Naším hlavním záměrem je podpora dostupnosti potřebných informací" , říká koordinátorka projektu Mgr. Kristýna Krušinská.

Dluhový labyrint vznikl v rámci projektu Vzdělávání studentů sociální práce v oblasti ochrany spotřebitele a zvyšování finanční gramotnosti obyvatel prostřednictvím internetové aplikace Dluhový labyrint, realizovaného občanským sdružením REMEDIUM Praha a podpořeného i Ministerstvem průmyslu a obchodu.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/25211
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003