Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 26.10.2020 05:46

Na letošním ročníku Vlčkovicefestu vystoupí i kapela Bitumen Beat
09-07-2012  Kristýna Maková


Festival Vlčkovice fest vznikl v roce 2005. Od roku 2007 je organizován zakládajícími členy organizace Statek Vlčkovice, o.p.s., a od roku 2009 pak přímo touto obecně prospěšnou společností. Cílem festivalu je sehnat prostředky pro zřízení sociálního bydlení na statku ve Vlčkovicích a pro záchranu místního kulturního dědictví. Tím je například starobylý ovčín, ve kterém se dokonce část festivalu odehrává, pak také zámeček v areálu statku. Na letošním ročníku zahraje mimo jiné kapela Bitumen Beat. Více nám řekl jeden z organizátorů - Jakub Roun.

"V letošním roce vystoupí na Vlčkovicefestu punkrockoví klasici Znouzectnost, osobitý harmonikář Václav Koubek, slovenští Longital, Poletíme?, Unifiction, Divocí Hentai Corporation, Bitumen Beat a mnoho dalších. Doprovodný program se již tradičně sestává z filmové a divadelní produkce, výstavy, fotbalového turnaje a řady bizarních soutěží a workshopů. Tento rok přibude také infostánek iniciativy Ne rasismu," řekl nám Jakub Roun.

Hrají na festivalu pravidelně romské kapely? A jak se Vám podařilo navázat spolupráci právě s kapelou Bitumen Beat?

"Dá se říci, že letošní ročník je, co se týče romských kapel, premiérou. Doufáme však, že se nám podaří udělat z vystupování romských kapel příjemnou tradici. Kapelu Bitumen Beat nám nabídl Adam Pospíšil, který zastupuje agenturu romskáhudba.cz a se kterým jsme se potkali na festivalu Habrovka, kde měla naše obecně prospěšná společnost info stánek."

Jak je možné se na festival do Vlčkovic nejlépe dopravit? Předpokládám, že většina našich čtenářů a posluchačů zde ještě nebyla...

"Vlčkovice jsou cca 70 kilometrů na jih od Prahy, směrem na Benešov či Tábor, u městečka Votice. Jezdí sem autobus i vlak, a ani cesta autem není nijak složitá. Všemi dopravními prostředky zde budete asi do hodiny."

Kde je možné nalézt více informací o festivalu?

"Všechny informace o obecně prospěšné společnosti Statek Vlčkovice i o festivalu, a to včetně celého programu, možností dopravy a ceně vstupenek naleznete na našem webu statekvlckovice.cz, popřípadě na našem facebooku," dodal Jakub Roun.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/25089
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003