Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 20.09.2020 03:04

V Novém Boru začnou znovu hlídkovat policejní těžkooděnci
31-10-2011  Eva Malá


V Novém Boru začnou od zítřka opět hlídkovat policejní těžkooděnci. Vedení severočeského města se na tom dohodlo s policií. Starosta Jaromír Dvořák požádal o posily kvůli dvěma víkendovým útokům Romů na místní mládež. Podle radnice je také nutná prevence a větší komunikace s místními Romy.

Do Nového Boru se přesune jedno speciální družstvo pořádkové jednotky z jižní Moravy, které do této doby dohlíželo na pořádek ve Šluknovském výběžku. Ve městě zůstane do konce letošního roku. Už ve středu by mohla být posílena místní policie o pořádkové hlídky, psovody a příslušníky pořádkové služby.

Starosta Nového Boru Jaromír Dvořák chce klást ještě větší důraz na prevenci. Ve městě byl posílen kamerový systém a funguje tam i hlídka prevence kriminality. Navíc zítra se starosta vydá mezi mládež do místních základních a středních škol. Chce s žáky mluvit o tom, jak se bránit násilí a vyhnout provokacím.

Lidé v Novém Boru se po necelých 4 měsících od mačetového útoku v místním baru znovu začali bát o své bezpečí. Důvodem jsou dva víkendové útoky. Jeden z nich, který se stal v pátek v podvečer, by se podle výpovědí dal označit za šarvátku.

Skupina mladistvých se poprala s 18letým mladíkem, který se zlomeninou nosu a otřesem mozku skončil v nemocnici. Jeho o 3 roky mladší kamarádka vyvázla s pohmožděninami na těle. Policie případ řeší jako výtržnictví. Naše severočeská zpravodajka mluvila s otcem jednoho z útočníků. Řekl jí, že se mu syn po incidentu přiznal a že za svůj skutek ponese následky.

Druhý incident se stal v neděli ve tři ráno. Na 20letého mladíka údajně zaútočila skupina lidí v okrajové části města v Arnultovicích. V tomto případě je zatím spousta neznámých; liší se výpovědi svědků i udávaný počet násilníků. I druhý útok policie šetří jako výtržnictví bez rasového motivu.Celý příspěvek najdete zde: www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/969526
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/24586
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003