Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 22.10.2020 21:18

Obyvatelé Nového Boru chtějí jasnou reakci na nedávný útok Romů
15-08-2011  Eva Malá


V Novém Boru se demonstruje. Tamní lidé protestují proti krvavému incidentu z předminulého týdne, kdy v tamní herně zaútočila skupina mužů romského původu mačetami na hosty baru. Účastníci shromáždění chtějí vyzvat zastupitele i policii, aby začali účinně a rychle jednat.

Foto: ČTK Přesto, že teplota klesla pod 17 stupňů Celsia a z nebe padají provazce vody, na Náměstí míru se sešla spousta lidí, odhadem jich je pět stovek. Na Facebooku se jich ale přihlásilo přes 700.

„Mluvila jsem s jednou z organizátorek shromáždění a ta zdůraznila, že jde o poklidné setkání svolané místními matkami, které se bojí o bezpečnost svých dětí,“ uvádí z Nového Boru naše reportérka.

Na situaci dohlíží policejní antikonfliktní tým.

Demonstraci svolala prostřednictvím společenské sítě skupina s názvem Bezpečí domova a podporuje ji i starosta města Jaromír Dvořák. Účastníci podle něj chtějí především upozornit na nebývalou brutalitu romského útoku, ke kterému došlo předminulou neděli.

„Samozřejmě bychom byli rádi, aby se této problematice věnovala větší pozornost. Rozhodně nesouhlasíme s tím, aby došlo třeba k nějakému dalšímu omezování finančních prostředků pro Policii ČR; chceme, aby policie byla opět plně funkční. A to, co občané vyžadují a co očekávají od státu, je právě bezpečnost,“ řekl starosta Nového Boru Rádiu Česko.

Tři pachatelé útoku na hosty novoborského baru jsou ve vazbě, další dva policie nadále hledá.Celý příspěvek najdete zde: www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/934962
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/24102
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003