Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 02.12.2020 20:25

Certifikát Ethnic Friendly zaměstnavatel získalo dalších 11 firem, byl představen i nový reklamní spot „Neviditelní“
23-06-2011  Romea


Noví držitelé certifikátu Ethnic Friendly zaměstnavatel (Foto: Kateřina Čopjaková, Romea) Za přítomnosti vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové bylo dnes certifikováno dalších jedenáct zaměstnavatelů z celé České republiky značkou Ethnic Friendly zaměstnavatel.

„Mrzí mě, že se novináři soustředí jen na negativní zprávy a pro ty pozitivní pak nezůstává prostor. Jako vládní zmocněnkyně si kladu za úkol více na pozitivní příklady upozorňovat,“ uvedla Šimůnková ve svém projevu k příležitosti certifikace.

Vládní zmocněnkyně Monika Šimůnková (Foto: Jana Šustová) Certifikáty, které po objektivním šetření prováděném IQ Roma servis, o.s. a Romea,o.s. (v budoucnosti také novým regionálním partnerem Charitou Olomouc) dostávají firmy a instituce přistupující ke všem svým zaměstnancům, i těm z etnicky viditelných menšin, stejně, pak zmocněnkyně Šimůnková předala společně s americkou tajemnicí pro lidská práva Kelly Kopcial. Jak vládní zmocněnkyně Šimůnková tak Americká ambasáda celou akci navíc zaštitovaly.

„Doufáme, že značka Ethnic Friendly zaměstnavatel v Česku zpříjemní nejen pracovní prostředí, ale i životní prostor,“ zakončila svůj projev americká tajemnice Kopcial.

Monika Šimůnková předává certifikát Zdeňku Majerovi z firmy Frutana Gold (Foto: Jana Šustová) Za Fokus o.s., středisko, sociální firma Jůnův statek certifikát převzal jeho vedoucí Jiří Novák, za Frutanu Gold s.r.o. certifikát převzal jednatel Zdeněk Majer, za Gerlich Odry s.r.o. certifikát převzal Zdeněk Mateiciuc za Lesy Žlutice, s.r.o. certifikát převzal předseda správní rady Václav Slavík, za Muzeum romské kultury certifikát převzala vedoucí oddělení vztahů s veřejností Lucie Křížová za Sociální firmu Slunečnice o.s., certifikát převzala vedoucí Milena Suchoňová, za Stavzem s.r.o. certifikát převzal jednatel Lukáš Bršťák, za T-SOFT a.s. certifikát převzala manažerka vnitřního řízení Alena Doležalová, za Technické služby Český Brod certifikát převzal ředitel Miroslav Kruliš a za Wistron InfoComm (Czech), s.r.o. certifikát převzala HR manažerka Štěpánka Jenešová.

Kelly Kopcial předává certifikát Štěpánce Jenešové z firmy Wistron InfoComm(Foto: Jana Šustová) Zmocněnkyně Šimůnková všem oceněným firmám poděkovala za jejich antidiskriminační přístup a popřála jim mnoho úspěchu do budoucnosti.

Zástupci realizujících organizací Katarína Klamková (programová ředitelka IQ Roma servis, o.s.), Jarmila Balážová (předsedkyně Romea,o.s.) a Petr Macek (zástupce ředitelky Charity Olomouc) se k jejímu přání vřele přidali.

Všichni hosté i aktéři měli navíc možnost zhlédnout nový reklamní spot s názvem Neviditelní, který upozorňuje na fakt, že mnozí Romové pracují a chtějí pracovat, ale jsou kvůli předsudkům přehlíženi nebo vůbec nedostanou příležitost. Spot bude od září letošního roku promítán v České televizi a už teď je k vidění na www.romea.cz. „Neviditelní“ byli natočeni režisérem a hercem Vítem Karasem, jenž režíroval úspěšný seriál Dokonalý svět.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/23978
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003