Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 26.02.2020 21:52

Pochod extremistů v Brně bude mít soudní dohru pro deset účastníků
02-05-2011  Vlasta Gajdošíková, Michaela Vydrová


Policie zadržela patnáct lidí (Foto: Ivan  Holas) Včerejší pochod pravicových extremistů v Brně bude mít soudní dohru pro deset z nich. Jsou podezřelí z několika trestných činů. Policie při akci zadržela celkem 15 lidí, z toho 13 příznivců krajní pravice. Dva mladíci, kteří zaútočili na policisty, budou obviněni z násilí proti úřední osobě. Za to jim hrozí až čtyři roky vězení. Šest dalších lidí je podezřelých z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Pachatelům za to hrozí až pět let vězení.

Příznivci DSSS v Brně (Foto: Ivan  Holas) „30letý Němec, který pronášel poslední proslov na setkání pravicových radikálů je podezřelý z přečinu k podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Za to mu hrozí až 3 roky vězení,“ říká mluvčí brněnských policistů Petra Vedrová a pokračuje:

„Další 27letý účastník shromáždění příznivců pravice je prověřován pro podezření z trestného činu - projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Pět dalších předvedených účastníků včerejších akcí je podezřelých ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.“
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/23882
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003