Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 30.10.2020 20:51

Agentura pro sociální začleňování Romů omezuje působnost
03-02-2011  Miroslav Zimmer, Veronika Hanzelková


Vládní Agentura pro sociální začleňování Romů bude nadále spolupracovat jen se šesti městy z původních třinácti pilotních lokalit. Jde o Břeclav, Cheb, Litvínov, Most, Ústí nad Labem a region Šluknovska. S ostatními městy ukončí spolupráci v řádném termínu k 30. červnu 2011, výjimkou je Holešov, kterému přestane s problematikou ghett pomáhat okamžitě kvůli rychle postupující rasové segregaci ve městě.

Náměstkyně ústeckého primátora Zuzana Kailová vítá, že spolupráci s vládní agenturou udrží. Město chce pokračovat v práci s Romy hlavně ve čtvrtích Předlice a Mojžíř:

„V tuto chvíli je na stole příprava takzvaného strategického plánu pro řešení problému sociálně vyloučených lokalit na území města, které bychom rádi ve spolupráci s agenturou připravili. Dále bychom rádi obnovili lokální partnerství a spolupracovali s akčními skupinami, které jsou specializované přímo na dané sociálně vyloučené lokality. Máme akční skupinu pro Předlice a nově vznikla akční skupina pro problémy Neštěmic a Mojžíře.“

Mezi městy, se kterými vládní Agentura pro sociální začleňování ukončuje spolupráci, je i Roudnice nad Labem. Podle lokálního koordinátora Jakuba Grygara to oslabí pozice neziskovek, které se romské problematice v Roudnici věnovaly několik let. Grygar přesto doufá, že dosavadní práce nebyla zbytečná:

„Pokud nové vedení města přijme postup práce a kroky, na kterých jsme se v rámci lokálního partnerství dohodli, tak si myslím, že Roudnice má velkou šanci, aby stihla podat investiční projekty a mohla využít potenciálu, který agentura pomohla spoluvytvořit. V tomto ohledu by to potom nebyla promarněná šance.“
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/23713
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003