Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 24.02.2021 19:33

Slavnostní vyhlášení soutěže Gypsy Spirit bude přenášet Český rozhlas
16-11-2010  Veronika Rezková


Letos se podruhé uskuteční soutěž Gypsy Spirit, jejíž výsledky budou vyhlášeny v pátek 10. prosince. Slavnostní večer budete moci sledovat na vlnách Českého rozhlasu 2 - Praha.

Cílem Gypsy Spirit je snaha prezentovat příklady dobré praxe s integrací Romů do majoritní společnosti a podpořit pozitivní obraz všech, kteří se o to snaží. Porota, která rozhoduje o oceněných, je složena ze zástupců Romské rady a řady lidí z neziskových organizací. Gypsy Spirit má nejenom ukázat, ale i motivovat a k tomu je toto prestižní ocenění především určeno. Nejvyšším vyznamenáním za tuto činnost je právě zveřejnění výsledku práce konkrétního člověka nebo organizace. Toto prestižní ocenění by mělo upozornit na lidi, o které se média většinou nezajímají.

Stejně jako v minulém roce převzal nad celou akcí záštitu Václav Havel a letos poprvé i premiér Petr Nečas a Heidi Hautala, předsedkyně Podvýboru pro lidská práva Evropského parlamentu a samozřejmě ex-ministr pro lidská práva Michael Kocáb, který byl zároveň předsedou letošní poroty.

Vyhlášení výsledků soutěže Gypsy Spirit se koná 10. prosince v centru kulturního a duchovního života Pražská křižovatka, tedy v odsvěceném kostele Svaté Anny. Slavnostním večerem provází Lejla Abbasová a v programu vystoupí velice populární a několika platinovými a zlatými deskami oceněná slovenská hudební skupina Cigánski diabli. Celý večer bude zahájen romskou hymnou Gejľem, gejľem, kterou zazpívá Monika Bagárová.

Přímý přenos ze slavnostního večera vysílá Český rozhlas - 2 Praha od 19:00 hodin.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/23613
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003