Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 20.09.2020 04:17

S motýly a Ratolestí Brno na benefici do brněnské Vaňkovky
15-11-2010  Tisková zpráva


Motýlí efekt – to je název letošního benefičního večera nestátní neziskové organizace RATOLEST BRNO. Akce, kterou svojí záštitou podpořili hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Michal Hašek a veřejný ochránce práv JUDr. Pavel Varvařovský, proběhne 18. listopadu 2010 od 18:45 hodin v prostorách výstavního sálu Slévárna Vaňkovka v Brně.

Motýlí efekt je společenská a benefiční akce určená přátelům a spolupracovníkům organizace z řad sponzorů, státní sféry a neziskových organizací. Cílem akce je poděkování vybraným dobrovolníkům a sponzorům a ocenění jejich podílu na činnosti Ratolesti Brno.

Letošní ročník benefice se nese v duchu tzv. motýlího efektu – i mávnutí křídel jednoho motýla může ve svém důsledku způsobit vichřici. Stejně tak i malá pomoc stačí, aby se ohroženému dítěti významně změnil život. Takovouto nenápadnou a přesto důležitou podporu pro znevýhodněné děti a mladé lidi představují v Ratolesti Brno dobrovolníci. Nejlepší z nich budou v průběhu večera vyhlášeni a odměněni cenami věnovanými partnery benefice.

Večerem provede herec a moderátor Lukáš Hejlík. V rámci benefice vystoupí se svými skladbami šansoniérky Jana Musilová a Sylvie Krobová a mladá brněnská hudební skupina Lady DragonFly. Mimo jiné je připravena charitativní dražba předmětů s motýlí tematikou, které Ratolesti Brno věnovali například odborník na etiketu Ladislav Špaček, české basketbalistky – vicemistryně světa, zpěvák Dan Bárta či plavkyně Yvetta Hlaváčová.

RATOLEST BRNO, o. s., od svého založení v roce 1995 podporuje znevýhodněné děti a mladé lidi, kteří se dostali do nepříznivé sociální či životní situace. Pomáhá jim jejich situaci řešit nebo jí alespoň předcházet tak, aby mohli žít kvalitní život a začlenit se do společnosti. V rámci činnosti také podporuje a rozvíjí dobrovolnictví.

Sociální programy sdružení jsou zaměřeny na děti a mládež ve věku od 6 do 24 let, kteří většinou pocházejí z disharmonických rodin či prostředí ústavní výchovy. Během roku projde programy organizace více než 600 klientů.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/23605
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003