Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 20.09.2020 04:16

Retrospektivní výstava Ratolesti Brno cestuje galerijní tramvají
08-11-2010  Tisková zpráva


Výstava Ratolesti Brno cestuje galerijní tramvají (Foto: Pavla Rozkošná) Navštivte unikátní listopadovou výstavu „Ratolest Brno – 15 let pomoci ohroženým dětem“, která mapuje historii i současnost této brněnské organizace! Výstavu pořádá občanské sdružení RATOLEST BRNO v prostorách galerijní tramvaje, která v čase od 2. do 30. listopadu 2010 bude projíždět brněnskými ulicemi. Stačí jen nastoupit!

Galerijní tramvaj je projekt Dopravního podniku města Brna, a.s., který umožňuje nekomerčním subjektům prezentaci na reklamních plochách speciálně upravené tramvaje. Tramvaj představuje jakousi mobilní výstavní síň, která je kromě linek číslo 1 a 8 provozována na většině tramvajových linek v Brně.

Výstava Ratolesti Brno cestuje galerijní tramvají (Foto: Pavla Rozkošná) Pestrobarevnou výstavu „Ratolest Brno – 15 let pomoci ohroženým dětem“ si organizace nadělila ke svým letošním narozeninám. Výstava zachycuje dění v organizaci od jejího založení 14. září 1995 až do současnosti. Prostřednictvím fotografií a průvodních textů seznamuje návštěvníky nejen s událostmi a aktivitami v jednotlivých sociálních programech či projektech, které byly v průběhu let realizovány, ale představuje také tváře – lidi, kteří se podíleli na fungování programů i organizace.

Speciální místo je věnováno poslání organizace a jejích současných sociálních programů. Zájemci se tak mohou dozvědět více o cílech a poslání Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Pavlač, Sociálně aktivizačního programu pro děti a mládež SAP, Nízkoprahového klubu Likusák a programu Změnit směr. Společným jmenovatelem všech těchto programů jsou ohrožené a znevýhodněné děti a mladí lidé ve věku od 6 do 24 let. Někteří pocházejí ze sídliště, jiní ze sociálně vyloučených lokalit nebo sociálně slabých rodin, další dokonce spáchali trestný čin. Všem těmto mladým lidem se snaží RATOLEST BRNO poskytnout podporu a pomoc, což se ročně daří přibližně v 600 případech. Za 15 let své existence tedy organizace poskytla sociální služby několika tisícům dětí a mladých lidí.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/23564
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003