Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 24.01.2021 20:29

Na Příbramsko se sjeli extremisté
15-08-2009  Lenka Jansová, Lenka Rafelová


Na tři stovky extremistů se podle policie sjely do Nového Knína u Dobříše, aby se zúčastnily akce, kterou její organizátoři nazvali "hudebně-politickým festivalem".

Extremisté dopoledne odjeli společně vlakem z pražského vršovického nádraží. Pak zamířili do místního letního kina. I přesto, že šlo podle organizátorů o festival, místo srazu bylo do poslední chvíle tajné.

Mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek řekl, že všechno skončilo bez problémů kolem půl páté odpoledne:

"Policie nemusela během celé akce zasahovat. Policisté mají rozestavěné hlídky na výjezdech z Nového Knína, kde provádějí kontroly osob a vozidel."

Ondřej Cakl z občanského sdružení Tolerance a občanská společnost Radiožurnálu řekl, že tato akce radikálů pravděpodobně nesouvisí se včerejšími obviněními kvůli kauze Vítkov:

"Dnešní akce, která je pojmenována Den svobody a je pod záštitou Dělnické strany, se připravovala dva tři měsíce dopředu. Má to odstup několika dnů, ale určitě to nemá žádnou spojitost."

Policie v souvislosti s dubnovým žhářským útokem na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku obvinila čtyři muže z pokusu o vraždu s rasovým motivem.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22706
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003