Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 22.10.2020 21:18

Při požáru domu se těžce popálila dvouletá dívka, policie nevylučuje útok žhářů
19-04-2009  Martin Hromádka, Renáta Prátová, Petr Havránek


Hasiči odklízejí trosky z rodinného domu ve Vítkově na Opavsku, kam neznámí pachatelé vhodili v noci na 19. dubna zápalné láhve (Foto: ČTK) Tři obyvatele rodinného domu zranily plameny při nočním požáru ve Vítkově na Opavsku. Nejhůře dopadla dvouletá holčička, která utrpěla popáleniny na 80 procentech těla a její stav hodnotí lékaři jako kritický. Policie nevylučuje, že do domu obývaného romskou rodinou někdo vhodil zápalné lahve.

Podle mluvčího hasičů Petra Fastera šlo o rozsáhlý požár. Obyvatelé domku se v prvních chvílích pokusili oheň likvidovat sami a také vynesli dítě. Při tom se zranili a děvčátko popálilo.

Hasiči odklízejí trosky z rodinného domu ve Vítkově na Opavsku, kam neznámí pachatelé vhodili v noci na 19. dubna zápalné láhve (Foto: ČTK) První hlášení dostali záchranáři deset minut před půlnocí. Přivolali je zdravotníci Vítkovské léčebny dlouhodobě nemocných. Právě tam se totiž matka s popáleným dítětem obrátila o pomoc. Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl, zasahovat musel i vrtulník.

"Stav dvouletého děvčátka byl velmi vážný, protože utrpělo rozsáhlé popáleniny druhého až třetí stupně. Zasaženy byly prakticky všechny části těla v rozsahu více než 80 procent tělesného povrchu. Záchranáři ihned zajistili vzlet vrtulníku k transportu dítěte na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl Humpl.

Také matka dívenky utrpěla popáleniny druhého až třetího stupně a sanitka ji odvezla do porubské nemocnice. Záchranáři ošetřili i otce dítěte, kterého převezli do Slezské nemocnice v Opavě. Příčina požáru se vyšetřuje. Moravskoslezská policejní mluvčí Soňa Stětínská potvrdila, že experti z domu vynesli skleněné střepy, které by teoreticky mohly pocházet ze zápalné lahve.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22338
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003