Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 22.10.2020 20:15

Slovenští policisté brutálně šikanovali romské děti, média to označují za mučení
07-04-2009  Ľubomír Smatana


Prezident Policejního sboru SR Ján Packa vystoupil 8. dubna v Košicích na tiskové konferenci k případu týrání zadržených mladých Romů policisty. V pozadí jsou mluvčí košické policie Jana Demjanovičová a krajský policejní ředitel Juraj Bukuš (Foto: ČTK) Minimálně šest policistů propustí ze služby policejní prezident na Slovensku. Muži brutálně šikanovali romské děti na policejní služebně v Košicích. O případu informoval jako první deník Sme, který získal videozáznam a akci policistů označil za mučení.

I Slovensko má svůj Abú Grajb, uvádí se zjevnou narážkou na věznici v Iráku, kde američtí vojáci mučili irácké vězně, deník Sme. Ten publikuje videozáznam, kde se musí šest chlapců svlékat a kamera jim detailně zabírá genitálie, musí se také fackovat a líbat.

Hlas vykřikuje ponižující nadávky a na všechno dohlíží uniformovaní policisté se štěkajícími psy. Ze záznamu je vidět, jak kluci brečí a policisté si scénu natáčejí na mobilní telefony.

Policejní prezident už vydal pokyn k propuštění minimálně šesti mužů a podal návrh na trestní stíhání ve věci zneužití pravomoci veřejného činitele. Mladí Romové předtím oloupili ženu.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22325
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003