Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 06.06.2020 04:33

V pražské kavárně Jericho probíhá výstava fotografií romských dětí Miripen
13-01-2009  Tisková zpráva


Katka Janová: Přítel V pražské kavárně Jericho můžete navštívit výstavu fotografií dětí z ústecké sociálně vyloučené lokality Nový svět s názvem Miripen. Výstava bude k vidění do poloviny února.

Expozice v prostorách kavárny Jericho představí sedmnáct fotografií pořízených dětmi v rámci projektu Fokus Nový svět, které tvoří polovinu z kompletní série, která byla prezentována během prosince loňského roku v Ústí nad Labem. Projekt realizoval Respekt institut ve spolupráci se společností Člověk v tísni. Záštitu nad výstavou převzal bývalý ministr vnitra Jan Ruml.

„V době, kdy dochází k aktivizaci xenofobních sil v naší zemi, je velmi důležité vytvářet prostor pro soužití. Není nic přirozenějšího než začít u dětí, které mají nejméně předsudků, a podívat se na svět jejich očima,“ vysvětlil důvody své účasti Ruml.

Vojta Demeter: Vojta V průběhu listopadových víkendů proběhly v nízkoprahovém klubu Člověka v tísni Nový svět čtyři fotografické dílny, jejichž cílem bylo naučit vybrané děti z lokality Nový svět v Ústí nad Labem ve věku 11 až 16 let základům fotografie a práce s digitálním fotoaparátem. Účastníci v průběhu dílen prostřednictvím média fotografie reflektovali sebe samého, své každodenní okolí, své zájmy a sny.

„Výstava jako celek tak podává i deset pohledů na život v sociálně vyloučené lokalitě a představy jejích nejmladších obyvatel o životě mimo ni,“ řekl k tomu jeden z lektorů projektu Lukáš Houdek.

Fotografie jsou doplněny krátkými texty, jejichž prostřednictvím děti samy vysvětlují důvody pro pořízení té které fotografie.

Kavárnu Jericho najdete na Praze 1 v ulici Opatovická 154/26 (nedaleko zastávky tramvaje Lazarská.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22214
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003