Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 24.01.2021 20:49

Při protestní akci v Kopřivnici zadržela policie tři lidi
10-01-2009  Artur Kubica


Asi osmdesát členů a příznivců Dělnické strany se sešlo 10. ledna v Kopřivnici (Foto: ČTK) Na sedmdesát policistů dohlíželo na dnešní povolenou demonstraci Dělnické strany v Kopřivnici. Osmdesát pravicových radikálů tady demonstrovalo nespokojenost proti plánovanému propuštění lidí z místní Tatrovky. Na místo dorazilo také 30 až 40 antifašistů a mezi oběma tábory to občas slovně zajiskřilo.

Po projevech se pravicoví radikálové vydali na zhruba půlhodinový pochod městem. Během akce policie zadržela celkem tři muže, jeden byl celostátně hledaný, dva se dopustili přestupku.

"Policisté zjistili, že jeden z účastníků měl při sobě zbraň, a to baseballovou pálku. Byl proto předveden na obvodní oddělení, protože se dopustil přestupku," popsala jeden z případů mluvčí novojičínské policie Miroslava Michálková Šálková.

Policistům se obě skupiny podařilo držet odděleně. Na zhruba půlhodinový pochod městem se vydali už jen příznivci krajní pravice, kteří během něj pokřikovali nacionalistická hesla: Nic než národ, Čechy Čechům nebo Stop černému rasismu.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22211
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003