Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 14.08.2020 12:37

Respekt institut vyhlašuje fotografickou soutěž Miripen
19-12-2008  Tisková zpráva


Vojta Demeter: Vojta Respekt institut u příležitosti výstavy fotografií dětí ze sociálně vyloučené lokality Nový svět v Ústí nad Labem vyhlašuje fotografickou soutěž nesoucí taktéž název Miripen.

V průběhu listopadových víkendů proběhly v nízkoprahovém klubu Nový svět čtyři fotografické dílny, jejichž cílem bylo naučit vybrané děti z lokality Nový svět v Ústí nad Labem ve věku 11 až 16 let základům fotografie a práce s digitálním fotoaparátem. Účastníci v průběhu dílen prostřednictvím média fotografie reflektovali sebe samého, své každodenní okolí, své zájmy a sny. Vybrané fotografie jsou do konce prosince vystaveny před Krajským úřadem v Ústí nad Labem.

Respekt institut, který byl realizátorem projektu, by rád dal i ostatním dětem příležitost představit skrz fotografii sebe sama. „Miripen v romštině znamená můj charakter, můj styl nebo můj způsob dělání věcí. Proto budou do soutěže přijímány všechny snímky, prostřednictvím kterých budou mladí fotografové prezentovat sami sebe,“ vysvětluje zaměření soutěže jeden z realizátorů projektu Lukáš Houdek.

Věková hranice účastníků soutěže je 15 let. Způsob provedení fotografií je volný. Účastníci tedy mohou používat jakékoliv vizuální efekty.

Vítězné fotografie budou publikovány v týdeníku Respekt a na výherce čekají zajímavé ceny.

Své fotografie zasílejte do 31. 1. 2009 elektronicky na adresu ops@respekt.cz nebo poštou na adresu Respekt institut, Křemencova 10, 110 00 Praha 1

Tento projekt byl podpořen v rámci programu Evropské unie Mládež v akci.

Více informací o projektu naleznete na www.respektinstitut.cz.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22182
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003