Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.07.2020 23:21

Živá knihovna na festivalu United Islands of Prague oslaví své první „narozeniny“
16-06-2008  Tisková zpráva


Živá knihovna - rozhovor s muslimkou (Foto: Jana Šustová) V Živé knihovně, s podtitulem „Nesuď knihu podle obalu“, jsou namísto knih půjčováni lidé, kteří ve svém každodenním životě čelí předsudkům a stereotypům. Živá knihovna, kterou pořádá OPIM o.s. – Organizace na podporu integrace menšin, je místo přátelského rozhovoru, kde se otevřeně hovoří o předsudcích, o pocitu a zkušenostech být označován jiným a tím často podvědomě hodnocen méněcenným. Živá knihovna letos zahájila druhý ročník na festivalu Mezi ploty v psychiatrické léčebně v Bohnicích.

V sobotu 21. června od 12:00 do 19:00 hod. se uskuteční Živá knihovna v rámci jubilejního pátého ročníku multižánrového hudebního festivalu United Islands of Prague na Janáčkově nábřeží, v blízkosti Dětského ostrova. Živá knihovna měla loni na tomto festivalu svoji českou premiéru a zavítalo do ní více než 140 lidí. Letos zde OPIM o.s. se svým projektem oslaví první narozeniny projektu, který se úspěšně rozšiřuje i do škol. Vstupné na celý festival a do Živé knihovny je zdarma.

Knihovníci (Foto: Jana Šustová) Návštěvníci festivalu United Islands of Prague, kteří zavítají do Živé knihovny, budou moci nahlédnout do Katalogu knih a po řádné registraci za asistence našich „knihovníků/nic“ si budou moci popovídat, v rozmezí 30 minut – 1 hodina, např. s Ruskou, Arménkou, Ukrajincem, Romem, jeptiškou, muslimkou, jezuitou, neslyšícím, vozíčkářem, lesbou, feministkou, gayem, ochránkyní zvířat, transsexuálem...

Věrným „čtenářům/kám“, tj. těm, co budou mít rozhovor s více než dvěma „knihami“, nabízíme slevy na nákup propagačních materiálů s logem Živé knihovny.

Popis knihy s titulem Rom (Foto: Jana Šustová) Příznivci tohoto ojedinělého projektu se mohou zapojit a stát se členy/ky Klubu přátel Živé knihovny. Od tohoto roku je také možné Živou knihovnu a OPIM o.s. finančně podpořit v rámci vyhlášené veřejné sbírky. Pokladnička bude umístěna v průběhu akce přímo v místě Živé knihovny.

Více o Živé knihovně na www.opim.cz.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/22000
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003