Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 22.10.2020 20:54

V pátek začne projekt Kočování – festival umělců, kteří nevydrží na jednom místě
15-04-2008  Jana Šustová


Tento pátek začne v Bruselu festival Kočování, který představí díla umělců, jejichž hlavním zdrojem inspirace je kočovný způsob života. První zastávkou tohoto projektu je divadlo La Roseraie v Bruselu.

Na tomto nádherném místě se během deseti dnů (přesně od pátku 18. do neděle 27. dubna) představí malíři, sochaři, ale také hudebníci a komedianti, kteří se s návštěvníky podělí o své putování.

Výstava bude přístupná během obou víkendů od 10 do 20 hodin a v pracovních dnech od 14 do 19 hodin. Z výtvarných umělců na ní představí svá díla France Everard, Muriel Verhaeghe, Jacques Raket a Mona Metbach. Své fotografie budou prezentovat Marina Obradovic a Eric Roux-Fontaine. S výtvarnými projekty se představí také Tania Magy, Denis Chedaleux, Lysiane Bourdon a Stéphanie Laforce. Své obrazy na téma „Nebesa“ vystaví Renaud De Heyn a k vidění budou také sochy Gérarda Gartnera.

Kromě dvanáctky výše zmíněných umělců čekají na návštěvníky festivalu Kočování také koncerty následujících skupin: Mandino Reinhardt Quintet, Les Doigts de l’Homme, Mazalda, Zongora a Tcha Limberger. Navíc vystoupí také skupina La Compagnie Pour Rire se svým představením „Gitans“. Chybět nebudou ani filmové projekce – na programu jsou filmy „Le cheval venu de la mer“ od Mika Newella, „Caravane 55“ od Anny Pitoun a „Swing“ od Tonyho Gatlifa. Po filmu Swing bude následovat setkání s Mandinem Reinhardtem a Monou.

K prohloubení přemýšlení o „kočovném umění“ přispěje také debata moderovaná Paulem Biotem ze společnosti Culture et Démocratie (Kultura a demokracie).

Podrobné informace ve francouzštině najdete na stránce www.roseraie.org.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21895
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003