Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 21.01.2021 10:28

Šéf německé neonacistické strany půjde před soud za rasovou nesnášenlivost
25-03-2008  Jiří Hošek


Berlínské státní zastupitelství se rozhodlo obžalovat předsedu krajně pravicové strany NPD. Udo Voigt a další dva funkcionáři neonacistické formace se před dvěma lety měli dopustit podněcování k rasové nesnášenlivosti. Jeho obětí měl být německý fotbalový reprezentant tmavé pleti.

Národně-demokratická strana Německa se zmítá v obrovských problémech. K finančním potížím existenčního rázu teď navíc přibyla obžaloba partajních bossů z urážky a podněcování k rasové nesnášenlivosti. Před mistrovstvím světa ve fotbale před dvěma lety nechala extremistická strana natisknout letáky, které měly rasově diskriminovat německého reprezentanta tmavé barvy pleti Patrika Owomoyelu.

Na tiskovině, jejíž distribuce byla předběžným opatřením zakázána, byl dres německé reprezentace s číslem 25 a nápis: "Bílá. Nejen barva dresu. Za opravdový národní tým." S pětadvacítkou na zádech přitom nastupoval právě Owomoyela; po matce Němec a po otci Nigerijec. Podle obžaloby nesou Voigt a jeho dva spolustraníci za vydání rasistické publikace odpovědnost.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21846
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003