Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 06.06.2020 04:37

Brněnský Gulo čar natáčel „Pražákům je hej“ pro pořad ČT Souboj hitů
15-01-2008  Tisková zpráva


Gulo Čar ve zkušebně s Lucií Bílou před zkouškou k vystoupení na akci Anděl 2006 (Foto: www.gulocar.com) Skupina Gulo Čar natočila cover verzi na píseň Pražákům je hej od Kocábova Výběru. Poprvé ji kapela představí 22. ledna při vystoupení v pražském Lucerna Music Baru, kde vystoupí společně s hostem, novou pražskou kapelou Milo (www.milo.cz).

„Tak takhle nějak jsme to chtěli hrát taky, jenže jsme to tehdy netrefili“, komentoval předělávku po prvním poslechu autor originálu Michael Kocáb. „Museli jsme také požádat o souhlas s úpravou textu jeho autora Františka Ringo Čecha, ale co jsme v textu změnili Vám nemůžeme do březnového vysílání TV pořadu ještě prozradit. Ringo Čech nám napsal, že je naše verze docela vtipná“ vysvětluje manažer skupiny David Gaydečka.

Skupina Gulo Čar přijala pozvání k natáčení pořadu Souboj hitů, kde předvedla svou variaci na skladbu Pražákům je hej. „Zvažovali jsme delší dobu, kterou českou písničku pro pořad předěláme. Nejprve jsme si vybrali „Saxano“. To by byl mohl být dobrý funky nářez, ne? Vyfoukla nám ji ale zpěvačka Dasha, která s návrhem přišla dříve.“ popisuje výběr skladby Vladimír Dirda, lídr skupiny. „Pak jsme si ale poslechli desku Pražského výběru a uvědomili si, že rytmický základ této kultovní skupiny stojí na zábavných rytmických groovech a vše se začalo v našich myslích rozvíjet. Výběr skladby Pražákům těm je hej se naší kapele z Brna navíc zdálo jako dobrý for“, doplňuje ho autor aranží a hudby kapely Gulo Čar Pavel Dirda.

Překvapivou verzi písničky ze souboje hitů si příznivci kapely budou moci poprvé poslechnout 21.ledna od 21 hodin, kdy se kapela chystá zahájit pražským vystoupením v Lucerna baru letošní koncertní sezonu. Samotný soutěžní pořad pak bude k vidění na České Televizi v měsíci březnu. Kapelu Gulo Čar posléze čeká rok bohatý na různé aktivity. Chystá se nová deska, chystají se koncerty k 10. narozeninám skupiny, chystají se i další výjimečné události.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21768
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003