Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 09.07.2020 14:37

Martina Chramcová získala v Makedonii titul Miss Roma International 2007
30-08-2007  Tisková zpráva


Martina Chramcová Martina Chramcová se mezinárodní volby romské královny krásy zúčastnila v návaznosti na své vítězství v soutěži Miss Roma Praha 2007, která se uskutečnila 25. května tohoto roku. Soutěž MISS ROMA PRAHA již pátým rokem pořádá Městská část Praha 7 ve spolupráci s odborníky v oblasti národnostních menšin a zástupci romské komunity. Svým rozsahem a zaměřením se jedná o ojedinělý projekt, do nějž se zapojují soutěžící i veřejnost z celé Prahy.

"Soutěž Miss Roma Praha patří mezi klíčové projekty zaměřené na posílení romské emancipace a to nejen v rámci Prahy 7, ale v celém hlavním městě. Proto si MČ Praha 7 na tento projekt nechala zaregistrovat ochrannou známku," řekl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Soutěž Miss Roma International pořádá makedonská televizní stanice TV BTR National. Letos se uskutečnil již 15. ročník, kterého se zúčastnily soutěžící ze Slovinska, České republiky, Chorvatska, Albánie, Makedonie, Rumunska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny, Srbska, Černé Hory, Bulharska a Albánie. Finalistka MISS ROMA PRAHA se této mezinárodní soutěže zúčastnila potřetí. V předchozích dvou ročnících jediné zástupkyně České republiky vybojovaly vždy druhé místo. Letos titul 1. vicemiss získala domácí reprezentantka, třetí místo obsadila dívka ze Srbska.

"Z toho jak skvěle nás Martina Chramcová v Makedonii reprezentovala mám nesmírnou radost. K zaslouženému vítězství jí srdečně gratuluji. Zároveň mě těší, že úspěchy našich reprezentantek ve velké mezinárodní konkurenci potvrzují vysokou úroveň a profesionalitu soutěže MISS ROMA PRAHA," řekl starosta Marek Ječmének.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21592
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003