Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 21.09.2020 17:57

Několik desítek pravicových extremistů prošlo Havířovem
09-06-2007  Andrea Čánová


Demonstrace ultrapravicových nacionalistů v Havířově (Foto: ČTK) Zatčením dvou mladíků skončil pochod pravicových radikálů v Havířově. Jsou podezřelí z rasistických projevů. Ve městě se sešlo asi padesát demonstrantů. Od vlakového nádraží prošli celé město až do centra. Jejich protest namířený proti užívání drog monitorovaly desítky policistů.

Kriminalisté s kamerami natáčeli celý protest pravicových radikálů včetně jejich pochodu. Zhruba 500 metrů od vlakového nádraží jeden z demonstrujících začal vykřikovat hesla urážející Romy. Vzápětí na to ho policisté vyvedli a zadrželi.

Demonstrace ultrapravicových nacionalistů v Havířově (Foto: ČTK) Šéf policejního zásahu Petr Lessy potvrdil, že mladíka teď prověřují. "Je podezřelý ze spáchání protiprávního jednání, pravděpodobně je zde podezření z naplnění skutkové podstaty trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení."

Ze stejného důvodu pak v policejní cele skončil další z demonstrujících radikálů. Většina ostatních se po skončení akce přemístila do havířovských restaurací. Policisté proto i nadále jejich počínání sledují.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21520
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003