Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 14.07.2020 02:23

Koncert Bengas zdarma v pražské Roxy bude lákat na festival Colours of Ostrava
06-06-2007  Tisková zpráva


Bengas (Foto: Jana Šustová) Koncert kapely Bengas 11. června v klubu Roxy v rámci Free Mondays se vstupem zdarma láká pražské diváky na červencový hudební festival Colours of Ostrava. Jako dárek navíc pro všechny příchozí připravili organizátoři možnost získat dvě čtyřdenní vstupenky za cenu jedné (tj. za 750,- Kč dvě permanentky).

Bengas hrají východniarské častušky, čardáše, písně Romů Ruska i Maďarska, balkánský folklór, rytmy Arábie a Španělska. Některé z jejich skladeb jsou navíc z repertoáru dvou hlavních hvězd festivalu - Gipsy Kings a krále balkánské dechovky Gorana Bregoviće. Pro ty, kdo chtějí vědět, jak to vůbec na Colours vypadá a co se pro návštěvníky chystá, je připravena také projekce dokumentu z loňského ročníku a videoklipy letošních kapel. Po koncertu Bengas následuje taneční etnoparty s DJs Gadjo a Yukimurou. Večer v Roxy začíná v 19 hodin, Bengas hrají od 20.30. Více informací je na stránkách www.colours.cz.

Bengas vznikli na podzim roku 2001 v Praze. Nástrojové obsazení Bengas se sestává ze čtyř španělských poloakustických kytar, baskytary a sestavy perkusních nástrojů. Během posledních čtyř roků vystupovali v mnoha sálech v Praze, v Čechách, na Moravě i v zahraničí.

Festival Colours of Ostrava se letos koná od 12. do 15. července. Jeho headlinery jsou Gipsy Kings, kapela žhavých romských rytmů, charismatická rocková zpěvačka Marianne Faithfull, spolupracovnice Nicka Cavea, Micka Jaggera či Toma Waitse, Goran Bregović, král balkánské dechovky, Mando Diao, švédská hvězda kytarové hudby, elektroničtí mágové Coldcut, Richard Bona z Kamerunu či křehké dívčí duo CocoRosie. Z domácích hvězd na Colours zavítají například Kryštof, Gipsy.cz, Tatabojs, Marie Rottrová, Dan Bárta či Divokej Bill. Celkem se během čtyř dnů představí více než 100 kapel a DJs všech žánrů - od world music, přes rockovou hudbu, alternativu až po chrámové zpěvy v evangelickém kostele. Podobný večer pro fanoušky z Ostravy se bude konat 28. června v klubu Boomerang, kde zahraje zdarma kapela Evolution Dejavu. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna.

Hudební festival Colours of Ostrava kromě hudby láká festival také svojí pohodovou letní atmosférou. Sice se koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže je dost místa pro tanec pod hvězdami i lenošení na trávníku. Pro rodiče s dětmi bude opět připraven dětský koutek s lanovým centrem, hlídáním a programem. Součástí programu jsou navíc workshopy, kinokavárna, sportovní hry či divadelní program. Pro přespolní bude připraveno stanové městečko, se vstupenkou budou mít návštěvníci ostravskou MHD a vstup do vybraných ostravských objektů zdarma. České dráhy připravily pro návštěvníky až 50% slevu na zpáteční jízdné. Potvrzením kvalit je dvojí udělení ceny Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21516
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003