Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 14.08.2020 07:05

Lidovci se situací kolem jejich šéfa příliš nezabývali
04-04-2007  Václava Vařeková, Vilém Janouš


Jiří Čunek Koaliční partneři lidovců se jasného stanoviska k působení vicepremiéra Jiřího Čunka ve vládě hned tak nedočkají. Jednání lidovecké celostátní konference žádný výsledek nepřineslo.

Šéf lidovců se svým kolegům za výroky na adresu Romů omluvil s tím, že už je nebude opakovat. Největší odpůrci Jiřího Čunka na oplátku umírní svou kritiku. Šéf lidovců čeká, že svá slova ještě bude muset vysvětlit občanským demokratům a zeleným. Termín schůzky ale zatím nezná.

"Neurčili jsme žádný termín. Po Velikonocích, nevím teď kterých, ale určitě K9 zasedat bude a bude zasedat pravidelně. Pokud to půjde, každé úterý," řekl Čunek.

Lidovci o návrhu, vyslovit svému předsedovi podporu, nakonec ani nehlasovali. Jeden z nejhlasitějších Čunkových kritiků - poslanec Pavel Severa - se zavázal, že další vývoj událostí kolem předsedy lidovců nechá jen na vedení strany.

"Pan Čunek se velmi omluvil za to, že ten výrok nebyl tak myšlen a že se už nikdy nestane, aby takový výrok zazněl. Zásadní je, že jsem byl požádán, abych byl trpělivější v tom jednání ať už v koalici nebo v rámci KDU-ČSL, která by měla určitým způsobem změnit styl komunikace," dodal Severa.

Tento příspěvek byl převzat ze zpráv Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21389
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003