Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.08.2020 18:29

Ohlédnutí za prvním ročníkem turnaje v malé kopané RomaCup
22-08-2006  


Mělník - RKC Liberec B V sobotu 12. srpna proběhl první ročník neoficiálního mistrovství republiky v malé kopané romských mužstev RomaCup Liberec 2006. Do turnaje se přihlásilo celkem 16 týmů, ovšem nakonec jich dorazilo jen 10. Dle vyjádření fotbalistů na vině bylo zejména deštivé počasí.

Fotbalové týmy z Prahy, Mělníka, Rychnova nad Kněžnou, Jablonce a domácího Liberce ovšem neodradilo ani počasí, které nakonec fotbalu přálo, protože i přes nepříznivou předpověď nakonec nepršelo.

Na prvním místě se umístil Jablonec V devět hodin se již na hřiště v Krásné Studánce v Liberci začali sjíždět jednotlivé fotbalové týmy, jedni osobními automobily, druzí autobusy. Autobus byl opravdu potřeba, a to zejména u mužstev, které přihlásili dva fotbalové týmy. Takovou variantu zvolili fotbalisté z Rychnova nad Kněžnou a také fotbalisté z Mostu, kterým se to nakonec vyplatilo, neboť jejich tým "B" se umístil na třetím místě.

V deset hodin vše vypuklo a dle rozlosování začal Mělník s Rychnovem. První zápasy se vyznačovaly velkým odhodláním, které se ovšem nevytratilo ani v závěru turnaje. Delegovaní rozhodčí pískali na dvou hřištích o sto šest, a tak turnaj měl i rychlý spád. Než se přiblížila třetí hodina odpoledne, hrálo se o první místa. Celý turnaj proběhl bez dobře známých barevných karet. Organizátoři přivítali, že se také obešel bez zranění.

Na druhém místě se umístil tým RKC Liberec A jak to celé dopadlo? Na prvním místě se umístil tým z Jablonce, druhé místo uhájil domácí tým RKC Liberec a třetí místo si vybojoval tým "B" z Mostu. Všichni vedoucí týmů se také shodli, že nejlepším brankářem turnaje byl gólman z týmu Rychnova nad Kněžnou, Boris Tancoš. Nejlepším střelcem s nastřílenými 7 góly se stal hráč z týmu RKC Liberec Vojtěch Hudec, který neskrýval radost z tohoto úspěchu.

Fotbalový turnaj organizovalo Liberecké romské sdružení ve spolupráci s Romským komunitním centrem v Liberci. Na listopad je již naplánován další fotbalový turnaj, a to pro děti do patnácti let. Zúčastní se ho zejména školní fotbalové týmy a již se na něj všichni těšíme.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/21076
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003