Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.07.2020 23:13

Romský reprezentační ples v Lysé nad Labem letos proběhne pod záštitou Dagmar Havlové
07-03-2006  


Ilustrační foto: Jana Šustová Na výstavišti v Lysé nad Labem se v sobotu 25. března 2006 od 19. hodin pod záštitou paní Dagmar Havlové uskuteční již 9. Celostátní romský reprezentační ples. O hudební doprovod večera se postarají nymburští Gypsy Billy, jejichž produkci doplní svým zpěvem známá Stefanie Ruso. Ples zahájí vystoupení dětského tanečního souboru Mirikle, několik tanečních vstupů bude patřit také kubánské salse.

Vstupenky v ceně 150 Kč bude možné zakoupit na místě a lze je zarezervovat na telefonním čísle 604 113 592, nebo prostřednictvím e-mailu na info@romodrom.cz

Romský reprezentační ples v Lysé nad Labem má již osmiletou tradici. V posledních třech letech byl zaštiťován manželkou prezidenta republiky, paní Livií Kausovou. I díky tomu se těší velké oblibě a každoročně se jej účastní téměř čtyři stovky lidí. Ples se také koná za zvýšené mediální pozornosti.

V tomto roce laskavě převzala záštitu paní Dagmar Havlová, manželka bývalého českého prezidenta Václava Havla, který se v neutichající kauze Lety postavil proti kampani vyvolané Národní stranou.

Pro návštěvníky plesu je připraven program na celý večer. Předtančení bude zcela v režii dětského tanečního souboru Mirikle pod vedením Oliny Sivákové, který předvede ukázky tradičního romského tance. Velkým překvapením večera budou vstupy tanečníků kubánské salsy. O hudební doprovod k tanci se postará oblíbená kapela Gypsy Billy z Nymburku, která jako tradičně bude hrát až do ranních hodin. Několik písniček s nimi zazpívá Stefanie Ruso, která vystoupí také samostatně s repertoárem, se kterým sklízí úspěch po celé Evropě.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20915
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003