Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 06.06.2020 04:31

Romské kapely vystoupí na benefičním koncertu pro děti s autismem
12-01-2006  Jana Šustová


Tři kapely, z toho dvě romské, vystoupí na benefičním koncertu Strom, jehož výtěžek bude věnován dětem s autismem, mentálním a kombinovaným postižením ze speciální školy v Praze 6 na nákup didaktických pomůcek.

Během večera vystoupí tyto kapely:

Krivohlavy (Rock Folk) - kapelu tvoří šest hudebníků. Ti hrají melodické a taneční písně, které v sobě mísí ingredience rocku, folku, české i keltsko-irské lidové muziky.

Just nevo (World Music) - rokycanská kapela, která svou pocitovou hudbu koření cigánským srdcem, typickou melodikou a osobitým emocionálním projevem blížícím se stylu world music.

The Trajo (Ethno Gypsy Pop)- nová formace romské kapely, která hraji tradiční etno cigánský pop.

Benefiční hudební večer Strom proběhne v pátek 20. ledna od 19.30 hodin v A studiu Rubin, Malostranské nám. 9, Praha 1. Vstupné je dobrovolné, minimálně však 99 Kč.

Získané finance využije Strom - klub rodičů a přátel postižených dětí, který existuje od roku 1992. Úzce spolupracuje s autistickými třídami Pomocné školy Rooseveltova, které jsou dislokovány na pracovišti v Alžírské ulici v Praze 6. Aktivity klubu se zaměřují na dvě hlavní oblasti - organizace veřejných akcí (výstavy, benefice, dny otevřených dveří) a na přímou finanční podporu (nákup speciálního vybavení a učebních pomůcek, spolufinancování škol v přírodě, výletů, plavání). Více informací naleznete na www.strom.kbx.cz.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20856
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003