Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 05.07.2020 21:40

Vokální trio Triny vydalo novou desku Aven s romskými písněmi
08-11-2005  Jana Šustová


Nové, v pořadí druhé album nazvané Aven se 14 přepracovanými romskými písněmi vydalo dívčí vokální trio Triny. Pokřtěno bylo 7. listopadu v Praze na Dobešce. Romské lidové písně, obsažené na tomto albu, přepracovala Iveta Kováčová pro trojhlas za doprovodu skvělých muzikantů. Podle informací uvedených na internetových stránkách hudebního vydavatelství Indies Records, které album vydalo, "radost a spontální zpívání trčí z každé písničky, zajímavé aranže vokálních linek se střídají s nápaditými aranžemi nástrojů a celkově vytváří velmi působivé a příjemné album". Celkový čas nahrávky je 44:39 minut.

Skupina Triny vznikla v roce 1999 a o dva roky později vydala své debutové album Gipsy streams. Jejími členkami jsou Iveta Kováčová, Jana Tyšerová a Dagmar Podkonická.

Iveta Kováčová (Foto: Jana Šustová) Iveta Kováčová vystudovala konzervatoř v Praze. Jako host působila ve skupině Bacily a Naima. Vystupovala v muzikálech Hair a Krysař. V současné době je moderátorkou České televize.

Jana Tyšerová vystudovala muzikálovou školu. Je častým hostem našich i zahraničních hudebních skupin. Vystupovala v muzikálech Krysař, Kráska a zvíře, Hamleta a Dracula.

Dagmar Podkonická vystudovala konzervatoř v Praze. Nazpívala duet s Karlem Gottem. Dlouhá léta působila jako zpěvačka country skupiny Sally Rose Band. Vystupovala v muzikálech 451° Fahrenheita, Dracula, Krysař a nyní vystupuje v muzikálu Kleopatra.

Na nové desce zpěvačky doprovodili kytarista Josef Štěpánek, baskytarista Jan Lstibůrek a na bicí a perkuse Camilo Caller a řada hostů.

Informace o skupině Triny jsou uvedeny na jejích internetových stránkách www.triny.cz.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20795
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003