Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 19.01.2021 16:57

Chomutov podpoří sdružení Romů, jež uklidí problémovou lokalitu
04-05-2005  ČTK


Chomutovská radnice podpoří penězi romské občanské sdružení Novum, jehož záměrem je uklidit a zvelebit problémovou lokalitu v Dukelské ulici s nepřizpůsobivými obyvateli a neplatiči. Sdružení chce najít způsob bezkonfliktního soužití romské komunity s ostatními obyvateli, město mu proto chce maximálně vyjít vstříc, řekla dnes ČTK starostka Ivana Řápková (ODS).

Na projekt revitalizace a zlepšení životního prostředí v Dukelské ulici město poskytne sdružení příspěvek 30.000 korun. Dalších 24.000 korun Novum získá na projekt výchovy a vzdělání vybraných romských dětí, jež by se měly učit cizí jazyky a zacházet s počítačem.

"Nechceme sdružení v jejich snahách odradit, proto jsme s poskytnutím daru souhlasili. Z Dukelské jsme totiž před časem vyvezli 70 tun odpadků. Požadujeme ale pochopitelně do konce roku řádné vyúčtování použití svěřených finančních prostředků. Pokud bude vše v pořádku, může spolupráce bez problémů pokračovat," uvedla Řápková.

V Dukelské ulici město rozmístí šest mobilních stavebních buněk. Nájemníci totiž zdejší domy dlouhodobě devastují, v nedávné době založili i dva požáry. Radnice proto už nechce vydávat na opravy další peníze. Do buněk umístí obyvatele, jimž může na základě soudního rozhodnutí poskytnout náhradní ubytování. Stěhovat by se lidé měli začít v červnu.

Možností vystěhovat neplatiče do stavebních buněk se radnice inspirovala v Kladně. Pořízení buněk město vyjde na 280.000 korun, dvě z nich budou sloužit jako sociální zázemí se sprchami zvlášť pro muže a pro ženy.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20583
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003