Článek z http://www.romove.cz
Vytištěno 22.10.2020 20:52

Kraj schválil peníze na hledání ubytování pro kostelecké Romy
28-04-2005  ČTK


Vystěhovaní Romové (Foto: ČTK) Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje dnes schválilo dotaci 50.000 korun na platy dvou sociálních pracovníků, kteří budou Romům v Kostelci nad Orlicí pomáhat hledat ubytování. ČTK to řekla mluvčí kraje Ludmila Hovorková. Několik desítek Romů, které kostelecká radnice v neděli vystěhovala z městské ubytovny, nyní žije většinou u příbuzných.

Ubytování Romům v regionu kolem Kostelce hledá i jeden zaměstnanec kostelecké radnice. "Všichni tři pracovníci již s Romy bydlení hledají," řekl místostarosta Kostelce Jiří Bartoš.

Podle Hovorkové by peníze na platy dvou sociálních pracovníků měly vydržet do července. "Nalezením bydlení však jejich práce neskončí. Budou také Romům hledat práci," řekla.

Původně chtěla kostelecká radnice Romy přestěhovat do nedaleké Rokytnice nad Orlicí. Tamní vedení města s občany se však postavilo tvrdě proti. Pondělní nabídku kostelecké radnice na ubytování v soukromé ubytovně v Trutnově Romové odmítli. Někteří Romové první dny po vystěhování strávili na ulici.

Romy nechalo město Kostelec vystěhovat kvůli rekonstrukci objektu. Radnice s opravami začala minulou středu, přestože v ní stále přebývalo několik desítek Romů. Všem skončily ke konci března nájemní smlouvy, ale odstěhovat se odmítli. Ubytovnu nyní město opravuje.
The original article can be found at: http://www.romove.cz/cz/clanek/20556
Copyright © Radio Praha, 1996 - 2003